Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Robert Koćma: Nie spadamy poniżej pewnego poziomu

Robert Koćma: Nie spadamy poniżej pewnego poziomu

fot. Mirosław Stroński

Meczem z BKS-em siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza zainaugurują nowy sezon Orlen Ligi. – Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie byli w pierwszej czwórce. Z tego co widzę na treningach i co mówią trenerzy, to w play-off możemy wygrać z każdym – powiedział prezes Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza, Robert Koćma.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu zarząd klubu podjął decyzję, że w klubie na kolejny sezon zostanie trener Juan Manuel Serramalera. – Obserwowałem go w pracy i doszedłem do wniosku, że to bardzo dobry fachowiec. Potrafi zmontować fajną grupę i przekonać dziewczyny do ciężkiej pracy. W kraj poszła opinia, że jesteśmy najciężej pracującym klubem – przyznał prezes klubu, Robert Koćma.

Gdy już ustalono, że trener zostaje w Dąbrowie Górniczej, zaczął się proces wzmacniania kadry. – Zaczęliśmy budować nową, autorską drużynę. W zeszłym sezonie Juan przyszedł, gdy zespół był już gotowy i nie miał dużego wpływu na jego wygląd. Od maja do sierpnia szukaliśmy zawodniczek po całym świecie, chcieliśmy też zabezpieczyć siatkarki z Polski. To nam się udało. Jednak jednym z najsilniejszych transferów jest Madzia Śliwa – ocenił sternik Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza.Okres przygotowawczy przebiegł zgodnie z planem. Jedynym problemem była kontuzja Tamary Kaliszuk, która zerwała więzadła. – Treningi zaczęliśmy w sierpniu. Mamy fajną, jedną z najlepszych baz treningowych w kraju. Niestety Tamara Kaliszuk złapała na zgrupowaniu reprezentacji Polski kontuzję, dlatego musieliśmy sięgnąć po Rebeccę Pavan. Trafiliśmy na super dziewczynę – przyznał prezes Koćma. – Przygotowywaliśmy się bardzo spokojnie. Trenerzy skupili się na trenowaniu, a my na sprawach organizacyjnych. Jesteśmy przygotowani na poniedziałek – zapewnił.

W kilkanaście lat udało nam się stworzyć dobrą markę. Nie spadamy poniżej pewnego poziomu, choć poprzedni sezon był nieudany. Mieliśmy dużo większe ambicje. To powoduje, że jesteśmy stabilnym klubem, w którym dziewczyny chcą grać. To poszło w świat, menadżerowie wiedzą, że polska liga jest na coraz to lepszym poziomie i warto kierować tu swoje zawodniczki, by tutaj się rozwijały – powiedział prezes.

A jaki jest cel dla drużyny na ten sezon? – Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie byli w pierwszej czwórce. Doświadczenie uczy, że w play-off wszystko się może zdarzyć. Z tego co widzę na treningach i co mówią trenerzy, to w fazie play-off możemy wygrać z każdym. Nie gramy w pucharach, możemy się skupić na lidze i to też może wyjść na plus. Nie ukrywam, że gramy o medal. Pewnie będzie trudno, ale jesteśmy w stanie to zrobić – podkreślił.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved