Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Robert Kaźmierczak statystykiem reprezentacji Belgii

Robert Kaźmierczak statystykiem reprezentacji Belgii

fot. Katarzyna Antczak

Robert Kaźmierczak objął stanowisko statystyka męskiej reprezentacji Belgii, przygotowującej się do mistrzostw Europy, które od 24 sierpnia do 3 września odbędą się w Polsce. Nawiązanie współpracy z Belgami odbyło się za zgodą zarządu bełchatowskiego klubu i pierwszego trenera PGE Skry, Roberto Piazzy. 

– Propozycja współpracy z reprezentacją Belgii spłynęła całkiem niedawno. Jej trener Vital Heynen jest mi znany, wspólnie pracowaliśmy przez półtora roku w Bydgoszczy – informuje Robert Kaźmierczak i opowiada, jak przebiegały rozmowy. – Heynen zadzwonił do mnie i zaproponował mi tę posadę. Szczerze mówiąc, to pierwsze, o czym pomyślałem, to klub, więc zadzwoniłem do prezesa i do pierwszego trenera. Wyrazili zgodę i bardzo się z tego cieszę. Nasz trener jest również dobrym kolegą Vitala, współpracowali przez pewien czas w reprezentacji, więc zna jego technikę pracy. Mam nadzieję, że uda mi się z tą reprezentacją osiągnąć sukces – komentuje Kaźmierczak i zapewnia, że dodatkowe obowiązki nie wpłyną negatywnie na jego pracę w bełchatowskim klubie.W moim interesie jest to, żeby zapewnić wszystko na najwyższym poziomie, dlatego kiedy poznaliśmy się z trenerem Piazzą, od razu ustaliliśmy terminarz. Pierwszego dnia teoretycznie mieliśmy wolne, ale my spędziliśmy ten czas na rozmowie, na analizie. Przedstawiłem mu, jak wygląda mój system pracy, on opowiedział mi o swoim. To był pracowity dzień, ale pełen pozytywnych emocji i pomysłów. Nie ma tutaj żadnego zagrożenia. W klubie jest Dominik Posmyk, nowy kierownik drużyny, który w zeszłym sezonie był drugim statystykiem i z którym wspólnie pracowaliśmy. Bez problemu pomoże trenerowi pod moją nieobecność. Również mam to szczęście, że nie ma mnie w okresie, kiedy akurat nie gramy sparingów. Nasze mecze zaczynają się dopiero od 6-7 września. Przez ten czas będziemy „na łączach”.

Statystyk Skry spotkał się z zespołem Belgii już dziś na lotnisku w Eindhoven, skąd razem udali się do Warny. Tam 11 i 12 sierpnia Belgia rozegra dwa sparingi z reprezentacją Bułgarii. Zatem już na początku swojej przygody z nowym zespołem spotka się z siatkarzem PGE Skry Nikołajem Penczewem. – Miło mi, że wezmę udział w tych meczach. Mam nadzieję, że niedługo wszystkich poznam i będę im pomagał przygotować się taktycznie do przeciwników i gry w mistrzostwach Europy – podkreśla Kaźmierczak.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved