Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Robert Kaźmierczak: O Iranie wiemy wszystko

Robert Kaźmierczak: O Iranie wiemy wszystko

fot. Katarzyna Antczak

– Każdy z nas chce wygrać i na pewno przyjaźni w tym spotkaniu nie będzie. To będzie gratka dla kibiców. Szykujmy się na prawdziwą wojnę z Irańczykami – powiedział Robert Kaźmierczak, statystyk polskiej reprezentacji, która w poniedziałek rozegra bardzo ważny mecz z Iranem (godz. 19.30) w mistrzostwach świata siatkarzy.

Za polską drużyną trzy łatwiejsze spotkania. Teraz czas na prawdziwe emocje, bo już w poniedziałek mecz z Iranem.Robert Kaźmierczak:Iran mamy „na tapecie” już od Ligi Narodów, więc wiemy o nim wszystko. To drużyna, która niewiele zmienia i od samego początku stara się grać jedną szóstką. Niektórzy wypadają z tego zespołu tylko ze względu na kontuzje. Ich trener Igor Kolaković bazuje na włoskim stylu, czyli pewności siebie i zgraniu.

Co wiecie o Iranie po trzech pierwszych meczach turnieju?

To, że Mir Saeid Maruflakrani (rozgrywający reprezentacji Iranu – przyp. red.) jest w dobrej formie. Pokazał to w dwóch pierwszych spotkaniach. W trzecim – moim zdaniem – wypadł nieco słabiej. I to od razu rzutowało na postawę całego zespołu, bo wszyscy do niego się dopasowali. Z PGE Skry Bełchatów znam Milada Ebadipoura. Wydaje mi się, że nie jest on w najwyższej formie. To zresztą widać po tym, jak zachowuje się na boisku. Brakuje mu pozytywnej energii. Do tego szybko się denerwuje złymi zagraniami. Chce pomagać drużynie, ale jeśli tego nie może zrobić, to trzyma to w sobie. Mają zatem Irańczycy swoje problemy. Wygląda na to, że brakuje im na tyle wyrównanej ławki, by ta mogła je rozwiązać. Na pewno będziemy musieli pokazać, że jesteśmy drużyną, która w takich turniejach potrafi grać z tak mocnymi zespołami. Liczymy bardzo na zwycięstwo w tym spotkaniu i awans z pełną pulą punktów do kolejnej rundy.

Marouf steruje rytmem gry Iranu. Trzeba będzie zatem znaleźć sposób na tego znakomitego zawodnika. To może być mocna zagrywka, która utrudni mu rozgrywanie?

To jednak jest taki zawodnik, który potrafi zagrać bardzo precyzyjnie nawet z czwartego-piątego metra, sprawiając tym samym problem niejednemu środkowemu.

Poza rozgrywającym na kogo jeszcze trzeba będzie bardzo uważać?

Nie zapominajmy o Seyedzie. To zespół, który przez pryzmat ostatnich czterech lat, kiedy to pracuję z kadrą, niewiele się zmienił. Do zespołu doszło dwóch młodszych zawodników, którzy muszą się dostosować do reszty drużyny. Znaleźli na pewno fajny balans. Im jednak więcej jest meczów i dni treningowych, tym to zmęczenie też jest większe. Nie jest już tak łatwo jak na początku turnieju panować nad emocjami. Już z Bułgarami pojawiły się zaczepki pod siatką ze strony Irańczyków.

Cały wywiad Tomasza Kalemby w serwisie onet.pl

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved