Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Robert Kaźmierczak: Może być trochę nerwów

Robert Kaźmierczak: Może być trochę nerwów

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Reprezentacja Polski siatkarzy szykuje się do rozpoczęcia mistrzostw Europy. W pierwszym meczu zagra z Estonią. – Rywale starają się mocno zagrywać, wyjątkiem jest tylko rozgrywający. Reszta jest w naszych rękach, byśmy wykorzystali swoje atuty – analizował w rozmowie z „Polską Siatkówką” Robert Kaźmierczak, statystyk w kadrze Vitala Heynena.

Reprezentacja Estonii to pierwszy rywal Biało-Czerwonych w mistrzostwach Europy. W europejskim rankingu (CEV) zajmuje 13. miejsce. W światowym (FIVB) jest 26. Rozpoczęte w czwartek Euro – rozgrywane w czterech krajach, Francji, Słowenii, Holandii i Belgii – będzie dla niej piątym startem w imprezie tego typu. Najwyższe miejsce, 11., zajęła w 2015 r.Część zespołu Estonii znamy z ligi polskiej. Drużyna starająca się zagrywać mocno z wyskoku, oprócz rozgrywającego. Reszta jest w naszych rękach, czyli dobrze przyjąć, dograć do siatki i wykorzystać nasze atuty – stwierdził Robert Kaźmierczak, statystyk siatkarskiej reprezentacji Polski.

Estończycy przed mistrzostwami Europy rozegrali dziewięć sparingów. Polacy ani jednego. Vital Heynen świadomie zdecydował się na takie przygotowania. Biało-czerwoni rozpędu mają nabrać w fazie grupowej, w której oprócz Estonii jest Holandia, Czechy, Czarnogóra i Ukraina. – Mieliśmy całkiem inne przygotowania niż Estonia. Jednak nasz pierwszy rywal długo nie grał meczów, więc musiał wybrać inną drogę. Zobaczymy, jak będzie wyglądało pierwsze spotkanie. To mecz otwarcia, więc może być trochę nerwów – ocenił członek sztabu kadry siatkarzy.

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved