Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Robert Kaźmierczak: Będą decydowały pojedyncze elementy

Robert Kaźmierczak: Będą decydowały pojedyncze elementy

fot. Katarzyna Antczak

– Jedziemy do Kędzierzyna z myślą, żeby zrobić krok ku finałom we Wrocławiu – mówił Robert Kaźmierczak, statystyk PGE Skry Bełchatów, która w środę zagra o półfinał Pucharu Polski z ZAKSĄ.

Środowy mecz PGE Skry z ZAKSĄ będzie innym spotkaniem niż ostatnio w Bełchatowie w ramach PlusLigi?Robert Kaźmierczak: – Na pewno tak, bo przede wszystkim gramy w innej hali, a nasz zespół jest w innej dyspozycji i w zmienionym składzie. Jedziemy do Kędzierzyna po wygraną, ale musimy pamiętać, że przed nami bardzo silny przeciwnik. Na pewno ostatecznie będą decydowały pojedyncze elementy. Nasze zespoły prezentują bardzo wyrównany poziom. Ostatni mecz w Bełchatowie był zacięty i każdy set rozstrzygał się w końcówkach. Liczę więc na to, że będziemy w stanie przechylić to na naszą korzyść i wygramy na wyjeździe, a tym samym awansujemy do dalszej rundy.

Ostatnio ZAKSA przegrała z Cucine Lube Civitanova i pokonała Chemika Bydgoszcz. Co wynika z tych spotkań?

– Od kiedy graliśmy ze sobą, tych meczów nie było za wiele. ZAKSA ostatnio grała z osłabionym Chemikiem Bydgoszcz i ten mecz nie był wartościowy, jeśli chodzi o analizę. Nic nowego nie wymyśliliśmy. Natomiast mecz z Lube był zacięty do pewnego momentu i za każdym razem Włosi pokazywali swoją wyższość na skrzydłach. Odskakiwali na kilka punktów, a jeden czy drugi błąd ZAKSY powodował, że zespół na takim poziomie buduje przewagę i dzięki temu czuje się dużo pewniej. Nie ma za wielu różnic. Mamy kilka nowych twarzy w pierwszej szóstce. Liczymy, że dojdą też pozostali siatkarze, ale nic na siłę. Sezon jest jeszcze bardzo długi i musimy patrzeć długofalowo.

Mecz ZAKSA – PGE Skra to przedwczesny finał Pucharu Polski?

– Jest kilka mocnych zespołów, które będą walczyć o ten puchar. Myślę, że jeśli spotkalibyśmy się z ZAKSĄ w ćwierćfinale czy półfinale, to Puchar Polski wciąż rządzi się swoimi prawami. Wygrywając trzy mecze ,każdy zespół może zdobyć to trofeum. Faktycznie, jest to jedna z najsilniejszych par, ale nie uważam, że to przedwczesny finał, tym bardziej że wiele zespołów w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Jedziemy do Kędzierzyna z myślą, żeby zrobić krok ku finałom we Wrocławiu.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved