Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: Zagraliśmy dokładnie tak, jak powinniśmy zagrać w takim meczu

Robbert Andringa: Zagraliśmy dokładnie tak, jak powinniśmy zagrać w takim meczu

fot. Aleksandra Twardowska

Zaledwie 63 minut potrzebowali siatkrze Indykpolu AZS Olsztyn, aby rozstrzygnąć na swoją korzyść spotkanie z MKS-em Będzin i zapewnić sobie udział w fazie play-off PlusLigi. – Zagraliśmy dokładnie tak, jak powinniśmy zagrać w takim spotkaniu. Ważne dla nas było, żeby zacząć agresywnie i tak zaczęliśmy, kontynuując to na przestrzeni całego spotkania – mówił po meczu Robbert Andringa, który został wyróżniony statuetką MVP w tym starciu.

Ekipa Indykpolu AZS Olsztyn potrzebowała wywalczyć komplet punktów w ostatnim starciu sezonu zasadniczego, aby zapewnić sobie udział w ćwierćfinale PlusLigi. Olsztynianie ze swojego zdania wywiązali się w pełni, w żadnym z trzech setów nie pozwalając MKS-owi Będzin nawet zbliżyć się do granicy dwudziestu oczek. – To były kapitalne zawody. Patrząc w statystyki: pięć zepsutych zagrywek, osiem asów, to jest nieprawdopodobny bilans. W ataku 60 proc. skuteczność, 11 bloków, bardzo dobre przyjęcie. To był chyba jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie – podsumował krótko Daniel Pliński. Doświadczony środkowy doskonale zdawał sobie sprawę z wagi tego spotkania. – Trzeba pamiętać, że graliśmy pod dużym ciśnieniem, bo każda strata punktowa wyrzucała nas z tej szóstki. To był dobry mecz, nie baliśmy się grać, szukaliśmy piłki i to jest chyba w tym wszystkim najważniejsze – ocenił Pliński, który pamięta, że w poprzednim sezonie jego zespół nie awansował do czołówki ligi. – Rok temu było bardzo podobnie – goniliśmy, goniliśmy, ale Jastrzębski Węgiel nie chciał się potknąć. W tym sezonie się udało i uważam, że w tym roku awans do pierwszej szóstki był trudniejszy do zrealizowania niż ostatnio i bardzo się cieszymy, a można jeszcze ugrać coś więcej – zapowiedział.Bardzo dobre spotkanie rozegrał cały zespół z Olsztyna, a MVP wyróżniony został Robbert Andringa, dla którego była to pierwsza nagroda indywidualna w tym sezonie. – Zawsze miło zostać wyróżnionym w spotkaniu, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Cieszę się, że zwyciężyliśmy z MKS-em Będzin i że jesteśmy w dobrej formie przed fazą play-off – przyznał przyjmujący akademików, a dla niego mecz z MKS-em Będzin miał dodatkowy wymiar. – Myślę, że zagrałem dobry mecz, przez cały czas czułem się dobrze. Spotkanie miało dodatkowy smaczek, bo grałem przeciwko drużynie prowadzonej przez mojego selekcjonera – mówił Holender. Dominacja AZS-u Olsztyn ani przez chwilę nie podlegała dyskusji, to właśnie zespół Roberto Santillego od początku do końca miał inicjatywę na boisku. – Zagraliśmy dokładnie tak, jak powinniśmy zagrać w takim spotkaniu. Ważne dla nas było, żeby zacząć agresywnie i tak zaczęliśmy, kontynuując to na przestrzeni całego spotkania – ocenił Andringa.

Indykpol AZS Olsztyn sezon zasadniczy zakończył na piątym miejscu w tabeli i już w środę zmierzy się w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Asseco Resovią Rzeszów. – Przeciwnik wymagający, ale myślę, że w naszym zasięgu. Moim zdaniem po stracie Marcina Możdżonka i Bartłomieja Lemańskiego są trochę słabsi, jednak te dwie wieże dobrze blokowały i zagrywały. Nadal to jednak mocny przeciwnik i moim zdaniem jeśli zagramy tak jak z MKS-em Będzin czy dwa tygodnie wcześniej, to jesteśmy w stanie przejść Asseco Resovię, ale jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko – podsumował najbliższego rywala Daniel Pliński, a Robbert Andringa dodał: – Myślę, że to będzie wyrównana rywalizacja. Przegraliśmy w Rzeszowie 0:3, nie graliśmy wtedy dobrze, ale z tego, co pamiętam wszystkie te sety były wyrównane. Udało nam się pokonać ich w Olsztynie i moim zdaniem to będą ciekawe pojedynki.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved