Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Robbert Andringa: Nie zagraliśmy dobrze w meczu przeciwko Belgii

Robbert Andringa: Nie zagraliśmy dobrze w meczu przeciwko Belgii

Holandia pożegnała się z mistrzostwami Europy, ostatni pojedynek z Belgią przegrała 0:3, choć w dwóch partiach tego spotkania prowadziła czterema oraz pięcioma punktami. – Żałujemy, że ten mecz tak się potoczył, mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy, Belgia to dobry zespół, który wykorzystał nasz przestój i wygrał cały mecz – powiedział Robbert Andringa.

Dla Holendrów mecz z Belgami był przysłowiową grą o „wszystko”, jakakolwiek strata punktów przez podopiecznych trenera Gido Vermeulena eliminowała pomarańczowych z występów w dalszej fazie mistrzostw. – Mecz miał dla nas ogromne znaczenie, zdawaliśmy sobie sprawę, o co gramy i jaki wymiar gatunkowy ma to spotkanie – powiedział Robbert Andringa. Wiele energii i wysiłku kosztował Holendrów mecz przeciwko Francji, dało się to zauważyć w ich grze. – Tak, ten mecz z Francją kosztował nas wiele wysiłku, zgadzam się, że mogliśmy to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Nie wiem, czego nam zabrakło, może szczęścia, może opanowania w tym czwartym secie, teraz nie ma co wspominać tego meczu. Wiadomo, że gdyby on potoczył się po naszej myśli, nasza sytuacja byłaby zupełnie inna. W każdym secie przeciwko Belgom dobrze rozpoczęliśmy naszą grę, mieliśmy przewagę, napędzaliśmy się wzajemnie oraz mobilizowaliśmy się, myśleliśmy, że nasza gra przyczyni się do zwycięstwa – stwierdził nowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn.

W momencie gdy Belgowie wywierali presję na swoich rywalach, ci popełnili wiele błędów własnych, przede wszystkim mieli problemy z przyjęciem zagrywki, byli blokowani przez nich. – Nasi przeciwnicy zagrali bardzo dobrze, przede wszystkim w bloku (Belgowie punktowali w tym elemencie 12 razy, podczas gdy Holendrzy zaledwie 3 – przyp. red.), my pogubiliśmy się, nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali, ponadto ich zagrywka sprawiła nam wiele problemów. Nie zagraliśmy skutecznie jak na początku dwóch pierwszych setów, spadło nasze morale, a Belgowie dominowali na siatce. Ten mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej, ale tak się nie stało – powiedział zawodnik. Po dwóch przegranych setach jasnym się stało, że reprezentacja Holandii pożegna się z grą na mistrzostwach Europy i będzie musiała wracać do swojego kraju. Belgowie od samego początku dominowali, a podłamani siatkarze z Holandii byli bezradni. Przewaga Belgów po drugiej przerwie technicznej była wyraźna. – Cóż, taka jest siatkówka, gratuluję Belgom zajęcia pierwszego miejsca w grupie, zasłużyli na nie swoją grą oraz postawą, my mamy dobry materiał do analizy na kolejne spotkania. Wiemy, nad czym mamy pracować, wiemy, co musimy poprawić – przyznał gracz.

Holendrzy z zaledwie jednym punktem zakończyli rywalizację w grupie D z zaledwie jednym punktem. – Myślę, że swoją postawą pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę i potrafimy przeciwstawić się wyżej notowanym rywalom, dalsza ciężka praca na treningach z naszym trenerem powinna przynieść pozytywne efekty w przyszłości. Cieszę się, że będę grał w Polsce, w Olsztynie, polska liga jest silna, a klub, w którym zagram, zbudował ciekawy skład – zakończył przyjmujący.