Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: Jestem usatysfakcjonowany swoją postawą

Robbert Andringa: Jestem usatysfakcjonowany swoją postawą

Podopieczni trenera Roberto Santillego na inaugurację PlusLigi pokonali Espadon Szczecin 3:1. Po dwóch pewnie wygranych partiach przez olsztyńskich akademików w trzecim secie role się odwróciły i górą byli zawodnicy prowadzeni przez trenera Michała Gogola. Czwarta odsłona sobotniego spotkania była zacięta i wyrównana – ostatecznie górą był zespół ze stolicy Warmii i Mazur, zdobywając komplet punktów. – Pierwszy mecz w nowej lidze jest dla mnie niesamowitym przeżyciem – powiedział po wygranej nowy nabytek akademików, Robbert Andringa.

Jak czujesz się po pierwszym spotkaniu ligowym w barwach Indykpolu AZS Olsztyn?

Robbert Andringa: – Cieszę się, że na inaugurację odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Mieliśmy trochę problemów w trzecim secie, ponieważ na boisku nie byliśmy zbyt agresywni. Popełniliśmy również sporo błędów w polu serwisowym. To samo przytrafiło nam się również na początku czwartej partii, ale na szczęście udało nam się odwrócić przebieg meczu.

Dwie pierwsze partie zostały wygrane przez was dość pewnie. Co według ciebie stało się z waszym zespołem po 10-minutowej przerwie?

Wyszliśmy nieco rozluźnieni, przez co zaczęliśmy popełniać proste błędy. Musimy pamiętać o odpowiednim podejściu po tak długiej przerwie, by taka sytuacja nie powtarzała się w kolejnych spotkaniach. Wystarczy większe skupienie i agresja na boisku.

W całym spotkaniu zdobyłeś 11 punktów. Jesteś zadowolony ze swojej postawy?

Pierwszy mecz w nowej lidze jest dla mnie niesamowitym przeżyciem. Nie wiesz, czego możesz się spodziewać, dla ciebie jest to również pierwsze spotkanie z atmosferą meczową czy dopingiem kibiców. Jestem usatysfakcjonowany swoją postawą na boisku, lecz zauważyłem również kilka rzeczy, które wymagają natychmiastowej poprawy.

Czeka nas bardzo ciężki tydzień, gdyż już w środę mecz wyjazdowy w Kielcach, a w sobotę u siebie zmierzycie się z BBTS-em Bielsko-Biała…

Najpierw chcemy się skupić na środowej potyczce. Gdy będziemy odpowiednio przygotowani, to dopiero po tym spotkaniu będzie można myśleć o sobotnim meczu przed własną publicznością. Mam nadzieję i wierzę w to, że oba zakończą się naszym zwycięstwem.

źródło: indykpolazs.pl