Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa przedłużył kontrakt z AZS-em Olsztyn

Robbert Andringa przedłużył kontrakt z AZS-em Olsztyn

fot. Aleksandra Twardowska

Robbert Andringa w przyszłym sezonie również będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt holenderskiego przyjmującego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.

Robbert Andringa swoją siatkarską karierę rozpoczynał w rodzimy Lycurgus Groningen Volleyball, w którym występował w latach 2008-2013. Z tym zespołem dwukrotnie zdobył srebrny (2012, 2013) oraz brązowy (2009, 2010) medal, a także wystąpił w europejskich pucharach. Zawodnik w swojej karierze występował także w Lindemans Aalst (Puchar oraz Superpuchar Belgii) oraz francuskim Stade Poitiers. Andringa jest również ważną postacią w reprezentacji Holandii.Od początku obecnego sezonu Robbert Andringa broni barw Indykpolu AZS Olsztyn. W 29 rozegranych do tej pory spotkaniach przyjmujący zdobył 248 punktów! Złożyło się na to 192 udanych ataków, 16 asów serwisowych i 40 bloków. Zawodnik niejednokrotnie pokazywał się również z dobrej strony w przyjęciu, stanowiąc ważne ogniwo zespołu w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Obecny sezon nie jest ostatnim, w jakim kibice mogli podziwiać holenderskiego przyjmującego w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt Robberta Andringi z klubem ze stolicy Warmii i Mazur został przedłużony o rok. – Czuję się tutaj bardzo dobrze – przyznaje Robbert Andringa. – Cieszę się, że mogę grać w topowym klubie, w jednej z najlepszych lig na świecie. Negocjacje nie trwały zbyt długo, szybko osiągnęliśmy porozumienie. Mam już pewne informacje, jak będzie wyglądała drużyna w przyszły sezonie. Oczywiście nie chcesz grać w zespole, który poziomem będzie się negatywnie różnił od tego, który jest obecnie. Wiem, że tak nie będzie, dlatego decyzja o pozostaniu w Olsztynie na kolejny sezon nie była zbyt trudna.

Zadowolenia z przedłużonej umowy nie kryje również Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Wiem, że Robbert miał kilka ofert bardziej atrakcyjnych niż nasza, ale podczas rozmów podkreślał, że nie ma zamiaru odchodzić z Olsztyna – mówi Tomasz Jankowski. – Bardzo mu się podoba w naszym mieście i jest zadowolony ze współpracy z trenerem Roberto Santillim. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że kibice będą mieli możliwość oglądania w kolejnym sezonie reprezentanta Holandii w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved