Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Robbert Andringa: Naszym celem jest osiągnięcie drugiej rundy

Robbert Andringa: Naszym celem jest osiągnięcie drugiej rundy

fot. Aleksandra Twardowska

– W pierwszej fazie jesteśmy w trudnej grupie. Uważam, że naszym celem powinno być osiągnięcie drugiej rundy. Oznacza to, że ​​musimy zająć co najmniej czwarte miejsce w grupie. Na pewno będzie to trudne zadanie, ale myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić – powiedział o zbliżających się mistrzostwach świata, Robbert Andringa, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. 

Zaraz po zakończeniu sezonu wróciłeś do swojego kraju, aby wziąć udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Jak oceniasz turniej w wykonaniu waszej drużyny?Robbert Andringa: – Szczerze mówiąc, to dość trudne zadanie. Prawie wszyscy z nas powrócili do kraju po zmaganiach ligowych w swoich klubach, bez większych przerw na odpoczynek. To według mnie jest główny powód, dla którego graliśmy ten turniej w wielu różnych wyjściowych szóstkach. Graliśmy dobrą siatkówkę, ale nie dość konsekwentną. 

Fazę grupową zakończyliście na drugim miejscu, ulegając tylko Turcji. Żałujesz, że nie udało się awansować do turnieju finałowego?

– Oczywiście, zawsze chcesz iść tak daleko, jak to możliwe. W tym przypadku chcieliśmy dotrzeć do turnieju finałowego. Żałuję, że ​​tam nie pojechaliśmy, ale według mnie powinniśmy grać na stałym poziomie. Wielu z nas miało w nogach sporo pięciosetowych pojedynków, co w ostatecznym rozrachunku nie było wystarczające.

W sześciu rozegranych spotkaniach zdobyłeś 43 punkty. Jak oceniasz swoją postawę podczas turnieju?

– Było ciężko. Byłem zmęczony sezonem PlusLigi, a zwłaszcza fazą play-off. Za każdym razem, gdy byłem na boisku, dawałem z siebie sto procent. 

Wraz z kolegami z reprezentacji niedługo zaczynacie przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata. Znajdziesz jednak czas na odpoczynek i naładowanie baterii?

– Na całe szczęście mamy czas na odpoczynek, który bardzo nam się przyda. Ważne jest, aby odzyskać zdrowie fizycznie i psychicznie, aby móc grać na swoim najlepszym poziomie podczas mistrzostw świata.

Jaki jest wasz i twój główny cel na mistrzostwa świata?

– W pierwszej fazie jesteśmy w trudnej grupie. Uważam, że naszym celem powinno być osiągnięcie drugiej rundy. Oznacza to, że ​​musimy zająć co najmniej czwarte miejsce w grupie. Na pewno będzie to trudne zadanie, ale myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić.

Na sam koniec chciałbym zapytać o zespół. Wiemy, kto będzie stanowił o sile zespołu, znamy terminarz rozgrywek. Czego spodziewasz się po nadchodzącym sezonie?

– Szczerze mówiąc, tak naprawdę nie myślałem o kolejnym sezonie PlusLigi. Ze względu na mistrzostwa świata przybędę później niż pozostali, więc dopiero od tego momentu mogę mieć bardziej jasne wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał nasz zespół. Na pewno będzie ciekawie.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved