Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Robbert Andringa: W Lidze Światowej grałem stabilnie

Robbert Andringa: W Lidze Światowej grałem stabilnie

fot. AZS Olsztyn

Nowy przyjmujący Indykpolu AZS-u Olsztyn, Robbert Andringa, pokazał się z bardzo dobrej strony podczas tegorocznego turnieju Ligi Światowej. Holenderski przyjmujący zdobył w sumie 89 punktów, zanotował również najlepszy, spośród wszystkich grających zespołów w II dywizji, wskaźnik dokładnego przyjęcia – 69%. – Dla mnie był to pierwszy raz, kiedy zostałem desygnowany do podstawowego składu swojej drużyny przez cały turniej. Było to bardzo fajne uczucie. Osobiście jestem zadowolony z mojego poziomu, gdyż przez cały czas był on dobry i stabilny – mówi w rozmowie z klubowym serwisem Holender.

Podczas Ligi Światowej awansowaliście do turnieju Final Four II dywizji, lecz zajęliście tam ostatnie miejsce. Dlaczego nie udało się awansować do I dywizji?Robbert Andringa: – Final Four było zdecydowanie tym, co chcieliśmy osiągnąć. Szczerze mówiąc, nie mam pełnej odpowiedzi, dlaczego nie udało nam się wygrać tego turnieju. Czuliśmy się dobrze, lecz po prostu forma nie przyszła na najważniejsze spotkania. Teraz musimy ciężko pracować, aby to się nie powtórzyło.

Jak ocenisz swoją grę podczas Ligi Światowej?

– Dla mnie był to pierwszy raz, kiedy zostałem desygnowany do podstawowego składu swojej drużyny przez cały turniej. Było to bardzo fajne uczucie. Osobiście jestem zadowolony z mojego poziomu, gdyż przez cały czas był on dobry i stabilny.

Podczas jednego z weekendów miałeś okazję zmierzyć się z ekipą Czech, w której występuje twój nowy klubowy kolega – Jan Hadrava. Był czas na wymianę uwag odnośnie Indykpolu AZS-u Olsztyn?

– Miło było spotkać jednego z moich kolegów z drużyny w następnym sezonie. Niestety, nie mieliśmy dużo czasu na rozmowę, ponieważ oboje mieliśmy bardzo napięty plan obowiązków. Będzie mi miło widzieć co najmniej pewne znane twarze podczas pierwszego treningu w Olsztynie.

Zanim jednak przyjedziesz do Olsztyna i poznasz się z resztą zespołu, wraz ze swoją reprezentacją weźmiesz udział w mistrzostwach Europy. Jak wyglądają wasze przygotowania do tej imprezy?

– Obecnie wypoczywam na wakacjach, gdyż pierwsza część tego sezonu była trudna – rozegraliśmy kwalifikacje do mistrzostw świata 2018 oraz turniej Ligi Światowej. Po wolnym czasie zaczniemy ciężko ćwiczyć, zagramy również kilka sparingów, m.in. z Włochami i Estonią, aby lepiej przygotować się do turnieju.

W grupie zmierzycie się z Francją, Belgią i Turcją. Jaki macie cel na mistrzostwa Europy?

– W tej chwili skupiliśmy się na występie w pierwszej części sezonu. Chcieliśmy dotrzeć do Final Four LŚ i zakwalifikować się bezpośrednio do MŚ w 2018 roku. Oba cele osiągnęliśmy. Temat mistrzostw Europy dopiero zostanie przez nas omówiony, ale na pewno chcemy robić świetną robotę dla polskich fanów.

Dopiero po zakończonej imprezie przyjedziesz do Olsztyna, aby przygotowywać się do nowego sezonu. Jaki masz cel wraz z Indykpolem AZS na nadchodzący sezon PlusLigi?

– Przede wszystkim jestem bardzo podekscytowany. Wszystko będzie dla mnie nowe, gdyż nigdy wcześniej nie grałem w PlusLidze. Z tego powodu nie mam pojęcia, czego się spodziewać, lecz z każdą chwilą spędzoną w drużynie będę czuł się coraz pewniej. Będę chciał dać z siebie 100% i mam nadzieję, że będzie to bardzo ważne dla moich kolegów z drużyny.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, Mistrzostwa Europy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę