Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: Nie czuję żadnego bólu

Robbert Andringa: Nie czuję żadnego bólu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Występujący w barwach Indykpolu AZS Olsztyn Robbert Andringa zeszłego sezonu nie może zaliczyć do najszczęśliwszych z powodu kontuzji, które nękały go przez długi czas. Przyjmujący obecnie wraca do zdrowia i liczy na szybki powrót na siatkarskie parkiety. – Najpierw postaram się być gotowy na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się na początku sierpnia. Każdego dnia pracuję nad tym. Myślę więc, że na mistrzostwa Europy, które rozpoczną się miesiąc później, będę gotowy – przyznał Holender. 

W swoich mediach społecznościowych pochwaliłeś się, iż po powrocie do swojego kraju, szybko zdjęto ci gips. Co czułeś w tej chwili?Robbert Andringa: – Na szczęście cały proces ściągnięcia gipsu przebiegł bardzo szybko. Siedem tygodni to bardzo długi okres.  Bez gipsu codzienne rzeczy znów zaczynają być normalne. Kiedy musiałem poruszać się o kulach, sprawiały mi one trudności. Moment, w którym pozbyłem się gipsu oraz kul, był bardzo przyjemny.

Jak teraz przebiega proces twojej rehabilitacji?

– W tym momencie idzie bardzo dobrze, z lekarzami patrzymy na rehabilitację dzień po dniu, aby ocenić, jak idzie. Każdego dnia wykonuje postęp i co najważniejsze, nie czuję żadnego bólu.

Lekarze powiedzieli tobie, kiedy będziesz mógł po raz pierwszy trenować razem z kolegami z drużyny?

– Tuż po zdjęciu gipsu lekarze powiedzieli mi, że jeśli nie będę czuł bólu, to mogę powoli odbudowywać każdy ruch w prawej nodze. Na chwilę obecną jeszcze nie wiem, kiedy będę mógł dołączyć do zespołu. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać tej chwili!

Na początku września czekają nas mistrzostwa Europy. Czy do tego czasu zdążysz dojść do pełni formy?

– Najpierw postaram się być gotowy na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się na początku sierpnia. Każdego dnia pracuję nad tym. Myślę więc, że na mistrzostwa Europy, które rozpoczną się miesiąc później, będę gotowy. To jest mój cel, nad którym codziennie ciężko pracuje.

Znamy już pełen skład olsztyńskiego zespołu. Co obiecujesz sobie po nowym sezonie?

– Patrząc na nazwiska na papierze myślę, że nasz zespół jest bardzo kompletny. Nie mogę się doczekać początku rozgrywek. Mam nadzieję zagrać więcej spotkań niż w minionym sezonie!

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved