Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: To będzie ciężkie spotkanie

Robbert Andringa: To będzie ciężkie spotkanie

Indykpol AZS Olsztyn w ramach 20. kolejki PlusLigi zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz. Olsztynianie będą chcieli przełamać ostatnią passę porażek. – Będzie to dla nas ciężkie spotkanie, zresztą jak każde w tym sezonie – przyznał Robbert Andringa.

Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola po pokonaniu PGE Skry Bełchatów przegrali dwa kolejne mecze. Najpierw na wyjeździe mimo zaciętej walki zdołali urwać tylko seta wciąż niepokonanej ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, a następnie we własnej hali 2:3 ulegli Treflowi Gdańsk. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po wygraniu pierwszej partii dwie kolejne wyraźnie przegrali. Olsztynianie podnieśli się jednak i urwali punkt siatkarzom Andrei Anastasiego. – W drugim i trzecim secie nie graliśmy zbyt dobrze. W porównaniu do inauguracyjnej partii obniżyliśmy loty w zagrywce. Ekipa z Gdańska zagrała lepiej, dużo wniosło też pojawienie się na parkiecie Miłosza Hebdy. Mieliśmy szansę, by wygrać cały mecz, lecz niestety tego nie zrobiliśmy – skomentował ostatni pojedynek Robbert Andringa.

Olsztynianie mieli tylko kilka dni, by na treningach poprawić swoją grę. W czwartkowe przedpołudnie, podopieczni trenera Gogola wyruszyli do Bydgoszczy, gdzie w piątek o godzinie 17:30 zmierzą się z Chemikiem. – Nie pracujemy tylko nad jedną rzeczą. Powinniśmy pracować nad każdym elementem gry i to robimy. Wszystko jednak zaczyna się od zagrywki. Jeśli będziemy serwować tak jak podczas pierwszego seta spotkania z Treflem, to mamy duże szansena wygranie najbliższej rywalizacji – zaznaczył przyjmujący olsztyńskiego zespołu.

Akademicy z Olsztyna plasują się obecnie na ósmym miejscu i mają 22 punkty. Ich najbliżsi rywale są przedostatni i mają o sześć oczek mniej na swoim koncie. W ostatniej kolejce bydgoszczanie podczas wyjazdowego meczu postawili się Cerradowi Czarnym Radom, jednak poniedziałkowy pojedynek skończył się porażką podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka 1:3. – Pamiętam, że Bartosz Lipiński może nie ma znakomitego przyjęcia, lecz bardzo silnie atakuje. Chemik ma groźną parę przyjmujących, zwłaszcza Nikola Kovacevicia. Groźni są również środkowi. Będzie to dla nas ciężkie spotkanie, zresztą jak każde w tym sezonie – powiedział o najbliższym przeciwniku Robbert Andringa.

źródło: inf. prasowa, opr. własne