Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Rio 2016 (M): Problemy Brazylijczyków

Rio 2016 (M): Problemy Brazylijczyków

fot. Izabela Kornas

Problemy nie omijają gospodarzy turnieju olimpijskiego, Brazylijczyków. Kontuzji, na szczęście niegroźnej, nabawił się bowiem środkowy Mauricio Souza. Bernardo Rezende chciał jednak w tej sytuacji powołać w jego miejsce Sidao, ale ten… odrzucił propozycję.

Przypomnijmy, że w olimpijskim składzie oprócz wspomnianego Mauricio Souzy znaleźli się Eder Carbonera i Lucas Saatkamp. Bernardinho nie mając pewności, czy Mauricio będzie gotowy do gry w turnieju olimpijskim, nie chciał czekać i na kontuzję jednego ze swoich podopiecznych zareagował natychmiast, zapraszając Sidao. Ten jednak podjął zaskakującą decyzję i odrzucił powołanie. – Chciałbym, żeby wszystko było jasne, mocno wspieram Mauricio, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia. Bernardo Rezende skontaktował się ze mną i zapytał, czy chcę wrócić do składu, ale ja odmówiłem. Tylko ja wiem, co przeżyłem, po odrzuceniu mnie od składu zapytałem Rezende, dlaczego nie dał mi szansy, abym pokazał, co potrafię podczas Ligi Światowej. Jestem tylko człowiekiem, a trener wiedział, jak bardzo chciałem zagrać na igrzyskach olimpijskich i walczyć o złoto. Rozmawiałem z moją żoną, ona wiedziała, jak bardzo cierpiałem po odsunięciu mnie od składu. Dziś to takie proste zadzwonić do mnie, wiedząc, że jestem gotowy, bo trenuję z klubem. Nie żałuję, że odmówiłem, to był mój wybór – tłumaczy Sidao.

Co zatem zrobi w tej sytuacji opiekun Canarinhos? Pierwszy mecz Brazylijczycy rozegrają w niedzielę z Meksykiem i są zdecydowanym faworytem tego pojedynku.źródło: esportes.estadao.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved