Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Riccardo Marchesi: Polska liga jest mocna

Riccardo Marchesi: Polska liga jest mocna

fot. cev.eu

E.Leclerc Radomka Radom pozyskała nowego trenera. Włoski szkoleniowiec Riccardo Marchesi związał się z radomskim klubem dwuletnim kontraktem. O jego decyzję i siatkarską przeszłość zapytał Krzysztof Witek. 

Pierwsze pytanie, chyba najważniejsze – dlaczego Radom i E.Leclerc Radomka Radom?– A dlaczego nie? Zawsze chciałem pracować z drużyną z polskiej Ligi. Dwa lata temu byłem w Radomiu z drużyna RC Cannes na turnieju i poznałem prezesa Thomasa Renarda oraz dyrektora Łukasza Kruka. Długo rozmawialiśmy i okazało się, że mamy bardzo podobne spojrzenie i pomysły na siatkówkę. Co więcej? W Radomiu spotkałem fajnych ludzi, zobaczyłem bardzo dobrą organizację i co najważniejsze, klub z ambicjami, który konsekwentnie dąży do bycia jednym z czołowych Klubów w Polsce.

Miło, że tak wspomina pan Radom, MOSiR i pobyt tutaj dwa lata temu. Coś szczególnie zapadło trenerowi w pamięci?

– Tak jak wszędzie, najbardziej pamiętam hotel i halę. Niestety nie mieliśmy zbyt dużo czasu, aby pozwiedzać Radom, ale myślę, że jest to do nadrobienia. Pamiętam, że hala nie była duża i bardzo ciężko się na niej grało.

Zna pan już trochę polską ligę, jaka jest pana opinia na jej temat?

– Myślę, że polska liga jest mocna. Jest tu wiele naprawdę świetnych ekip. Kluby są doskonale zorganizowane i grają dobrą technicznie siatkówkę.

Ma pan na swoim koncie wspaniałe osiągnięcia (m.in. mistrzostwo Europy, mistrzostwo Włoch, Puchar Francji) – które z tych osiągnięć uważa za najcenniejsze?

– Nie zapominajmy o mistrzostwie Francji. Ciężko wybrać jedno z nich, ponieważ każde zwycięstwo i każdy sukces to wspaniałe osiągnięcie, z którym wiąże się mnóstwo emocji. Jeśli jednak muszę coś wybrać… Myślę, że pierwszy sezon jako trener w Scavolini Pesaro w 2010r, kiedy wygraliśmy Puchar Włoch. W składzie na pozycji atakującej mieliśmy wtedy Polkę, Kasię Skowrońską.

Co Riccardo Marchesi robi w wolnym czasie?

– Wolny czas? Kiedy? 

Czy ma pan już jakieś pomysły, plany na grę E.Leclerc Radomki w nadchodzącym sezonie?

– Chcemy na pewno podnieść poziom drużyny poprzez doświadczone zawodniczki oraz pracować i wychowywać młode dziewczyny. Myślę, że największą bronią klubów powinny być młode dziewczyny, z którymi trzeba pracować, ogrywać je i pozwalać im się rozwijać. To jest przyszłość siatkówki w każdym kraju.

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved