Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rewolucja kadrowa w częstochowskim Norwidzie

Rewolucja kadrowa w częstochowskim Norwidzie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Exact Systems Norwid Częstochowa w sezonie 2018/2019 zajął szóste miejsce. Po zakończeniu rozgrywek w klubie rozpoczęła się rewolucja kadrowa. Zmiany dotyczą nie tylko zawodników. Roszady nie ominęły także sztabu szkoleniowego – Radosława Panasa zastąpi Tomasz Wasilkowski, który kilkanaście dni temu jako asystent trenera wraz z Berlin Recycling Volleys sięgnął po złoty medal w lidze niemieckiej. Dotychczasowy szkoleniowiec Norwida pozostanie w klubie, jednak będzie pełnić rolę dyrektora sportowego.

Na zakończenie sezonu tradycyjnie w hali przy ulicy Jasnogórskiej rozegrany został mecz talentów z pierwszoligową drużyną. W ekipie talentów wystąpili Mateusz Zawalski, Łukasz Swodczyk, Bartłomiej Krulicki, Marcin Kryś, Bartosz Janeczek oraz Adrian Kraś. W spotkaniu rozegrano trzy partie. Pierwszego seta 15:13 wygrały talenty, w drugim 15:9 lepsi byli pierwszoligowcy. Decydującą odsłonę na swoim koncie zapisała szósta drużyna zeszłego sezonu I ligi (16:14), odwracając wynik po efektownej serii w końcówce. Wydarzenie było również okazją do podsumowania zakończonego sezonu.W minionych rozgrywkach w Częstochowie został zbudowany ciekawy skład, który miał walczyć o grę w najlepszej czwórce. Tego celu siatkarzom Exact Systems Norwida nie udało się osiągnąć, bowiem w pierwszej części fazy play-off ulegli późniejszym medalistom z Wrześni. Po zakończeniu sezonu 2018/2019 zespół opuści większość siatkarzy, którzy stanowili o sile częstochowskiego zespołu. Na zmianę barw klubowych zdecydowali się rozgrywający Bartosz Zrajkowski, atakujący Arkadiusz Żakieta, przyjmujący Łukasz Łapszyński, środkowy Mariusz Schamlewski oraz libero Kamil Dembiec.

Funkcji pierwszego szkoleniowca nie będzie pełnił już Radosław Panas. Trener związany był z częstochowskim klubem od 2014 roku. Najpierw prowadził zespół w II lidze oraz drużynę juniorów, następnie odpowiadał za ekipę pierwszoligową. W nadchodzących rozgrywkach Panas będzie pełnić rolę dyrektora sportowego. Podczas przerwy w spotkaniu Norwid – talenty trener Panas symbolicznie przekazał funkcję swojemu następcy. Nowym szkoleniowcem częstochowskiego pierwszoligowca został Tomasz Wasilkowski, który w minionych rozgrywkach był asystentem trenera w Berlin Recycling Volleys. Wasilkowski w swoim siatkarskim CV ma również pracę między innymi w Lubinie, Będzinie czy Suwałkach. Prawdopodobnie w sztabie szkoleniowym zostanie dotychczasowy drugi trener – Leszek Hudziak

Skład zespołu na najbliższy sezon jest już niemal skompletowany, jednak dotychczas nie podano żadnego nazwiska zawodnika, który będzie grać w Norwidzie. – Ta drużyna, która w zeszłym roku zajęła szóste miejsce, praktycznie nie istnieje. Będzie dużo młodych chłopaków, będą ciekawe powroty, ale to wszystko w swoim czasie. Zobaczymy, co będzie, jak ta grupa powstanie, bo jeszcze nie jest zamknięta – wyjaśnił nowy trener częstochowskiego pierwszoligowca.

Jak udało się dowiedzieć Strefie Siatkówki w zespole prawdopodobnie zostanie środkowy Wiktor Rajsner, atakujący Mateusz Piotrowski, libero Wojciech Druzgała oraz przyjmujący Damian Kogut. Nieoficjalnie mówi się o tym, że nowym przyjmującym będzie Kamil Kosiba, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Buskowianki Kielce. Wiele wskazuje również na to, że do Częstochowy wróci Marcin Kryś. Doświadczony libero w ostatnich rozgrywkach reprezentował barwy VK KDS Šport Košice, ligę słowacką kończąc na drugiej lokacie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved