Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Julia Reszelewska: Z ŁKS-em chcemy pokazać najlepsze oblicze

fot. Michał Szymański

Zwycięstwem Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zakończył fazę zasadniczą Ligi Siatkówki Kobiet. „Pałacanki” nie miały większych problemów z pokonaniem #Volley Wrocław. Wygrana sprawiła, iż bydgoszczanki zakończyły pierwszą część sezonu na szóstym miejscu. – Patrząc na wszystkie problemy, jakie miałyśmy i nierówną grę, to szóste miejsce możemy uznać za dobry wynik. Niedosyt jednak pozostaje – oceniła rozgrywająca Pałacu, Marta Biedziak.

Drużyna z Bydgoszczy przystąpiła do meczu z wrocławiankami w roli faworyta. Gospodynie potwierdziły na parkiecie te przypuszczenia, pewnie rozprawiając się z oponentkami. Jedynie w drobnych fragmentach poszczególnych odsłon przyjezdne zdołały nawiązać wyrównaną walkę. – Wynik nie odzwierciedla tego spotkania. Mecz ułożyłyśmy sobie zagrywką, więc było nam łatwiej no i udało się wygrać 3:0 – stwierdziła Marta Biedziak. – Rezultat może trochę mylić, jeśli chodzi o to spotkanie. Nie był to łatwy mecz. W poprzedniej rundzie przegraliśmy z wrocławskim zespołem, dlatego zależało nam na zwycięstwie. Poza tym walczyłyśmy o szóstą lokatę w tabeli. To, co się działo na boisku, mogło spowodować niepewność u kibiców, jednak poprawną siatkówką i dobrą zagrywką udało nam się osiągnąć 3:0 – mecz oceniła libero, Julia Reszelewska.Pokonanie #Volley zapewniło ekipie znad Brdy szóste miejsce na koniec fazy zasadniczej LSK. Mimo wszystko „Pałacanki” są zadowolone z tego rezultatu. – Patrząc na wszystkie problemy, jakie miałyśmy i nierówną grę, to szóste miejsce możemy uznać za dobry wynik. Niedosyt jednak pozostaje – powiedziała rozgrywająca. – Jesteśmy zadowolone z szóstego miejsca. Po pierwszej fazie byłyśmy dziewiąte, walcząc w ogóle o wejście do play-off– rzekła natomiast Reszelewska.

W walce o półfinał Pałacowi przyjdzie mierzyć się z ŁKS-em Commercecon Łódź. Choć bydgoszczanki nie będą faworytkami rywalizacji, to chcą one napsuć krwi rywalkom. – Mam nadzieję, że w play-off zaprezentujemy dobrą siatkówkę. ŁKS to bardzo dobry zespół. Chcemy jednak powalczyć, pokazałyśmy już, iż możemy z łodziankami grać. Wynik jest sprawą otwartą – powiedziała Biedziak. – Teraz przed nami mecze z ŁKS-em, w których chcemy pokazać nasze najlepsze oblicze. Mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić – dodała natomiast libero ekipy z Bydgoszczy.

Przechodząc do samej Reszelewskiej, w kadrze jest ona zmienniczką Moniki Jagły. Ostatnio druga libero zespołu miała więcej okazji, by zaprezentować się na boisku. Zawodniczka nie ukrywa radości z takiego obrotu sytuacji. – Jestem bardzo zadowolona i dziękuję trenerowi za danie mi szansy. W poważnej siatkówce zaczyna się od małych epizodów. Fajnym uczuciem jest pobyć na boisku trochę dłużej – stwierdziła siatkarka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved