Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia rozpocznie przygotowania do sezonu 11 sierpnia

Resovia rozpocznie przygotowania do sezonu 11 sierpnia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Asseco Resovii rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 12 sierpnia badaniami w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Potem będą ładować akumulatory w Rzeszowie.

Trener Piotr Gruszka ma już gotowy plan przygotowań do nowego sezonu. W programie znajduje się m.in. wyjazd na obóz przygotowaczy. Resoviacy rozegrają także mecze sparingowe, wezmą udział w turnieju we Lwowie, gdzie jednym z ich przeciwników ma być Galatasaray Stambuł, srebrny medalista Pucharu CEV 2019 i brązowy mistrzostw Turcji. Rzeszowski zespół ma wziąć udział w tradycyjnym turnieju o Puchar Prezydenta Krosna. Zawody we Lwowie i Krośnie planowane są na październik, czyli na ostatni etap przygotowań przed startem rozgrywek ligowych.Na razie nie wiadomo, ilu siatkarzy zamelduje się na sierpniowych badaniach i będzie uczestniczyło od początku w przygotowaniach. Wszystko zależy od tego, którzy z nich zostaną powołani do reprezentacji swoich krajów. Mogą to być Marcin Komenda, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Kawika Shoji, Nicolas Marechal, Luke Perry i Nicolas Hoag.

Zawodnicy, którzy nie uczestniczą w przygotowaniach kadry, wykonują ćwiczenia, które zlecił im Andrzej Zahorski, nowy trener od przygotowania fizycznego. Warto dodać, że drugim trenerem rzeszowskiej drużyny jest Wojciech Serafin, który poprzednio znajdował się w sztabie szkoleniowym Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Nową postacią w sztabie rzeszowskiej drużyny jest Grzegorz Krystkiewicz. Będzie on pełnił funkcję statystyka i przychodzi do Asseco Resovii razem z trenerem Gruszką z GKS-u Katowice. Drugim statystykiem pozostaje Sergiusz Ruszel. Kamil Sołoducha, który do tej pory był jednym ze statystyków naszego klubu ma nową funkcję, mianowicie skauta, czyli będzie m.in. zajmował się wyszukiwaniem perspektywicznych zawodników. Nową osobą w klubie jest Marcin Lew, który został menedżer ds. komunikacji, PR i marketingu zastępując Barbarę Cieślę, oficera prasowego klubu.

Rozgrywki w sezonie 2019/2020 rozpoczną się 26 października. W pierwszej kolejce Asseco Resovia zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice. W katowickiej hali znów pojawią się postaci, które jeszcze w tamtym sezonie były członkami ekipy z Katowic: Piotr Gruszka, Bartosz Mariański, Marcin Komenda, Tomas Rousseaux i Bartłomiej Krulicki. W drugiej kolejce na Podpromie z beniaminkiem PlusLigi – zespołem Ślepsk Malow Suwałki zjadą trener Andrzej Kowal i Nicolas Szerszeń.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved