Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia pożegnała sztab trenerski – będą duże zmiany

Resovia pożegnała sztab trenerski – będą duże zmiany

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sztabie szkoleniowym Asseco Resovii następują zmiany. Z zespołem żegnają się Gianni Cretu, Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.  – Chciałbym podziękować Gianniemu i Alarowi za podjęcie wyzwania i dołączenie do drużyny w trudnym momencie. Obydwaj szybko stali się ważnymi częściami zespołu, a ich doświadczenie, zaangażowanie i charakter sprawiły, że drużyna systematycznie poprawiała swoje rezultaty – przyznał prezes Krzysztof Ignaczak.

50-letni szkoleniowiec do zespołu Asseco Resovii dołączył w październiku 2018 roku. Na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Andrzeja Kowala. Razem z Gheorghe Cretu do rzeszowskiego klubu przyszedł Alar Rikberg, który objął stanowisko drugiego trenera Asseco Resovii. W trakcie tych kilku miesięcy rumuński trener poprawił lokatę naszej drużyny w ligowej tabeli, by ostatecznie sezon PlusLigi zakończyć na 7. miejscu.Sebastiano Chittolini do zespołu Resovii dołączył przed sezonem 2017/18, i przez dwa ostatnie lata odpowiadał za przygotowanie fizyczne drużyny. „Kitto” szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, dzięki swoim żywiołowym reakcjom i głośnemu dopingowi podczas meczów. – Chciałbym podziękować Gianniemu i Alarowi za podjęcie wyzwania i dołączenie do drużyny w trudnym momencie. Obydwaj szybko stali się ważnymi częściami zespołu, a ich doświadczenie, zaangażowanie i charakter sprawiły, że drużyna systematycznie poprawiała swoje rezultaty. Bardzo dziękuje również Sebastiano, który przez dwa ostatnie sezony był dobrym duchem naszego zespołu. Wiecznie uśmiechnięty Włoch niejednokrotnie swoją charyzmą dawał naszym zawodnikom dodatkową energię w trakcie meczów. Gianni, Alar Kitto w imieniu swoim, pracowników klubu i kibiców jeszcze ogromne podziękowania za to, że reprezentowaliście barwy Asseco Resovii. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery – powiedział prezes zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

– Od dłuższego czasu wiedziałem, że Resovia nie przedłuży ze mną kontraktu. Powiedziałem chłopakom, że to nic nie zmienia dla mnie, jestem profesjonalistą. Pracuję w tym zawodzie od ponad 18 lat i wiem co robić. Każdego dnia przychodziłem i dawałem z siebie wszystko bez pretensji, że nie będę dalej prowadził tego klubu. W swoim domu każdy robi to, co chce, a ja nie chcę zostawać tam, gdzie nie wierzą w moją pracę – mówił w wywiadzie dla Strefy Siatkówki już miesiąc temu Gherghe Cretu, który o tym, że nie poprowadzi Resovii dowiedział się po meczu ze Skrą Bełchatów. – Każdy ma swój własny styl pracy, ja mam swój sposób na prowadzenie drużyny i będę trenerem w miejscu, w którym mi zaufają i dadzą mi odpowiedzialność – dodawał wówczas rumuński szkoleniowiec.

źródło: assecoresovia.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved