Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia potwierdziła odejście siedmiu siatkarzy

Resovia potwierdziła odejście siedmiu siatkarzy

fot. Sylwia Lis

Jochen Schöps, Lukáš Ticháček, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Paweł Rusek i Elviss Krastins nie będą w przyszłym sezonie występować w barwach Asseco Resovii Rzeszów.

Jochen Schöps do Asseco Resovii dołączył w 2012 roku, przechodząc z Iskry Odincowo. Do bogatego dorobku medalowego przez sześć lat występów w  barwach Resovii dołożył kolejne krążki. Z Asseco Resovią świętował dwa mistrzostwa, dwa wicemistrzostwa Polski oraz srebro Ligi Mistrzów. Od 2016 roku Jochen pełnił rolę kapitana Asseco Resovii.Lukáš Ticháček do Asseco Resovii dołączył w 2011 roku po kilku mistrzostwach Niemiec. Z rzeszowską drużyną świętował kolejne sukcesy – trzykrotnie mistrzostwo Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo kraju, a także srebrny medal Ligi Mistrzów.

Wychowankowie ASK-u Rzeszów w minionym sezonie stali się ważnymi postaciami naszego zespołu. Ich pasja i zaangażowanie kilkukrotnie przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Resovii. Aleksander Śliwka z Asseco Resovią związany był od 2014 roku. W ciągu tych kilku lat dwukrotnie grał na wypożyczeniu (AZS Politechnika Warszawska i Indykpol AZS Olsztyn). Z drużyną Resovii zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. Michał Kędzierski kilka sezonów spędził, grając w Cerrad Czarnych Radom i Effectorze Kielce, by na zakończone niedawno rozgrywki powrócić do rzeszowskiego klubu. Dominik Depowski do Asseco Resovii dołączył w ubiegłym sezonie, a od jego połowy na zasadzie wypożyczenia grał w Espadonie Szczecin.

Paweł Rusek i Elviss Krastins  spędzili w zespole Resovii miniony sezon. Libero swoją karierę kontynuował będzie na parkietach PlusLigi. Nie wiadomo co z ósmym zawodnikiem, o którego odejściu spekulowali dziennikarze. Chodzi o francuskiego środkowego Barthélémy’ego Chinenyeze’a, który dołączył do Resovii pod koniec sezonu na zasadzie transferu medycznego.

Zobacz również:
Karuzela Transferowa PlusLigi

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved