Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia najlepsza w Pucharze Lwowa

Resovia najlepsza w Pucharze Lwowa

W miniony weekend siatkarze Asseco Resovii Rzeszów uczestniczyli w międzynarodowym turnieju we Lwowie. W półfinale rzeszowianie pokonali białoruski Szachtar Soligorsk 3:1, a w finale wygrali z gospodarzami, Barkom-Każany Lwów również w czterech setach. Trzecie miejsce wywalczył zespół z Białorusi, który pokonał Slavię Svidnik.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przygotowują się do sezonu ligowego na razie bez zawodników uczestniczących w mistrzostwach świata. W weekend wzięli udział w międzynarodowym turnieju we Lwowie, w którym grały również zespoły z Ukrainy, Białorusi i Słowacji.

W meczu półfinałowym rzeszowianie zmierzyli się z białoruskim Szachtarem Soligorsk. Pierwszy, zacięty set padł łupem rywali, którzy wygrali go po walce na przewagi. W kolejnych trzech górą byli już podopieczni trenera Andrzeja Kowala, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. W drugim meczu półfinałowym gospodarze, Barkom-Każany Lwów, pokonali w trzech setach słowacki zespół Slavii Svidnik.

W meczu o trzecie miejsce Szachtar szybko poradził sobie z rywalami ze Svidnika, sporo emocji budził jednak mecz finałowym. W nim rzeszowianie zmierzyli się z gospodarzami turnieju. Spotkanie zaczęło się świetnie dla zespołu ukraińskiego, który triumfował w pierwszym secie 25:19. Siatkarze Resovii szybko odpowiedzieli w kolejnej partii, wygrali do 21, doprowadzając do remisu. Trzeci set to festiwal błędów lwowskiej drużyny i solidna, konsekwentna gra Resovii. Efektem była wysoka wygrana 25:11, a rzeszowianie kropkę nad i postawili w czwartym, wygranym do 18 secie. Tym samym Asseco Resovia sięgnęła po Puchar Lwowa, grając w mocno osłabionym składzie.