Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Reprezentantki Polski dominują we Wrześni

Reprezentantki Polski dominują we Wrześni

fot. FIVB

Olimpijki z Rio de Janeiro Monika Brzostek i Kinga Kołosińska oraz Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg awansowały do czołowej czwórki duetów Finału Orlen Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce Plażowej, które od czwartku rozgrywane są we Wrześni.

Pierwszy z tych duetów pokonał Izabelę Soję/Agnieszkę Wołoszyn 2:0, a drugi Sandrę Szychowską/Magdalenę Rapacz-Matras również 2:0. Skład półfinalistek oraz medalistki rywalizacji kobiet poznamy w sobotę. Głównymi kandydatkami do złotego medalu są Monika Brzostek i Kinga Kołosińska.Pary kadrowe dominują na boiskach we Wrześni – powiedziała trenerka kadry młodzieżowej Violetta Bakoś. Rywalki nie były w stanie nawiązać z nimi wyrównanej walki.W meczu Gruszczyńskiej i Strąg z Szychowicz i Rapacz-Matras gra długo była jednostronna. – Rywalki goniły, robiły co mogły, ale nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji – dodała trener Bakoś. – Jagoda bardzo dobrze broniła pola, podobnie było w mistrzostwach Europy do lat 22, gdzie zdobyła z Katarzyną Kociołek srebrny medal. Dorota znakomicie zagrywała i rywalki miały problemy z przyjęciem i przeprowadzeniem ataków.

Violetta Bakoś podkreśliła, że młode pary zbliżają się poziomem do Brzostek i Kołosińskiej, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby zagroziły naszym olimpijkom. – Turniejowa drabinka tak się ułożyła, że niektóre pary z aspiracjami zostały wyeliminowane wcześniej. Dotyczy to przede wszystkim Agnieszki Adamek i Natalii Gruszczyńskiej. Najpierw trafiły na Brzostek i Kołosińską, a później na inne kadrowiczki i musiały zadowolić się dalszym miejscem w końcowej klasyfikacji, co na pewno było dla nich bolesne – zakończyła Violetta Bakoś.

W piątek do gry przystąpiły duety męskie, wśród których możemy zobaczyć naszych olimpijczyków – Grzegorza Fijałka/Mariusza Prudla oraz Piotra Kantora/Bartosza Łosiak. Poza nimi o medale walczą  nasze inne czołowe pary Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem oraz Michał Bryl z Kacprem Kujawiakiem.

W drugiej rundzie doszło do bardzo ciekawego spotkania, w którym Kantor i Łosiak pokonali Bryla i Kujawiaka 2:0 (22:20, 21:16). Było to dobre spotkanie, które prognozuje w kolejnych dniach wiele emocji i gry na wysokim poziomie.

Turniej kobiet – wyniki piątkowych meczów:
III runda:
Strąg/Gruszczyńska – Rapacz-Matras/Szychowska 2:0
(21:13, 21:17)
Brzostek/Kołosińska – Wołoszyn/Soja 2:0
(21:16, 21:12)

przegrani na miejscach 9-12:
Horbacz/Legieta – Tokarska/Tylutki 2:1
(21:14, 19:21, 16:14)
Gruszczyńska/Adamek – Kociołek/Wardak 0:2
(15:21, 12:21)
Balcerowicz/Balcerowicz – Tomala/Radkowiak-Kiedacz 2:0
(21:13, 21:15)
Zdon/Świstek – Kirszenstein/Chyła 2:0
(21:9, 22:20)

przegrani na miejscach 7-8:
Horbacz/Legieta – Kociołek/Wardak 0:2
(9:21, 8:21)
Balcerowicz/Balcerowicz – Zdon/Świstek 1:2
(23:21, 17:21, 18:20)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved