Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Reprezentantka Włoch podejrzana o doping

Reprezentantka Włoch podejrzana o doping

Jak informują włoskie media, na krótko przed rozpoczęciem rywalizacji w Rio występ reprezentantek Italii w siatkówce plażowej stanął pod znakiem zapytania. Jak podaje La Gazzetta dello Sport, plażowiczka Victoria Orsi Toth, która występuje w parze z Martą Menegatti, uzyskała wynik pozytywny po ostatniej kontroli antydopingowej.

Wydawać się mogło, że zamieszanie wokół reprezentacji Rosji i wykluczenie Aleksandra Markina z gry zakończyły temat podejrzeń o doping w siatkówce. Nic bardziej mylnego, kolejne kontrole rzuciły podejrzenia na reprezentantkę Włoch, siatkarkę plażową – Victorię Orsi Toth. Dla włoskiego środowiska sportu nie jest to pierwsza tego typu wiadomość, wcześniej z powodu dopingu zdyskwalifikowani zostali wioślarz Niccolò Mornati oraz reprezentantka Italii w żeglarstwie startująca w klasie 470 – Roberta Caputo.Tę samą substancję, która wykazała kontrola antydopingowa u Caputo, wykryto u Orsi Toth. W próbce reprezentantki Włoch miał znajdować się steryd anaboliczny, będący na liście zakazanych – clostebol. Doniesienia o pozytywnym wyniku w przypadku siatkarki plażowej pojawiały się już wcześniej, jednak temat został dość szybko ucięty, a pogłoski zdementowano. Aktualnie stosując środek zapobiegawczy, krajowy trybunał zawiesił zawodniczkę, siatkarka wróciła również z Brazylii do Włoch.

Duet Orsi Toth/Marta Menegatti to para, z którą w Italii wiązano spore nadzieje, Włoszki miały się liczyć nawet w walce o medale. Debiut włoskiej pary podczas IO zaplanowano na niedzielę 7 sierpnia, wciąż nie jest pewne, czy Orsi Toth zastąpi inna siatkarka. Zawodniczka została wezwana w trybie pilnym do powtórzenia badań, które potwierdziły wynik pozytywny.

 

Republica.it/inf.własna

źródło: inf. własna, La Gazzetta dello Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved