Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Reprezentantka Białorusi zostaje w Budowlanych

Reprezentantka Białorusi zostaje w Budowlanych

fot. Łukasz Krzywański

Marina Paulava, jedna z kluczowych postaci w zespole Budowlanych Toruń, zdecydowała się przedłużyć kontrakt na kolejny sezon. 28-letnia zawodniczka w debiutanckim dla siatkarek z miasta Kopernika sezonie była ostoją przyjęcia.

Pochodząca z Kobrynia siatkarka kiedyś zajmowała się lekkoatletyką, ale już w 2006 roku została zawodniczką klubu z Brześcia. Grając w Prybużży Brześć, osiągała swoje największe sukcesy – jako kapitan zespołu zdobyła złoty medal mistrzostw kraju oraz Puchar Białorusi.Marina Paulava została powołana również w obecnym sezonie do kadry Białorusi i wraz ze swoją reprezentacją we wrześniu walczyć będzie w europejskim czempionacie. Od sezonu 2016/2017 związała się z klubem z Torunia. Debiutujący wówczas w rozgrywkach Orlen Ligi klub zawdzięcza Białorusince zdobycie aż 222 oczek. Paulava wyróżniała się także bardzo dobrą zagrywką flotem, którą to punktowała aż 28 razy. To również jedna z najczęściej „sprawdzanych” zawodniczek w przyjęciu w minionym sezonie ekstraklasy.

Mierząca 178 cm wzrostu przyjmująca często angażowana była także do zadań ofensywnych. 176 ataków zakończonych zdobyciem punktu uczyniło ją trzecią najlepiej punktującą zawodniczką zespołu. O miejsce w wyjściowej szóstce będzie rywalizować z nowymi zawodniczkami, które dołączyły do klubu – Dorotą Ściurką i Mariną Cvetanović. Co ciekawe w klubie znajdzie się też druga zawodniczka pochodzenia białoruskiego, a mianowicie Julia Kavalenka, atakująca z portugalskim paszportem. Przedłużeniem kontraktu z Paulavą klub z Torunia zamyka swój skład na przyszły sezon.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: budowlani-torun.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved