Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Reprezentantka Argentyny w Radomce

Reprezentantka Argentyny w Radomce

fot. feva.org.ar

Karuzela transferowa trwa. Do drużyny E.Leclerc Radomki Radom w sezonie 2019/2020 dołączyła Julieta Lazcano. Siatkarka gra na pozycji środkowej i urodziła się w Argentynie. Ostatni sezon spędziła w lidze brazylijskiej grając w barwach zespołu Curitiba Volei.

Julieta Lazcano to argentyńska środkowa i wielokrotna reprezentantka Argentyny. W barwach swojego kraju wystąpiła ponad 50 razy. Mierzy 190 centymetrów. Uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Rio i brała udział w Mistrzostwach Świata oraz największych siatkarskich  imprezach Ameryki Południowej. – Moim największym sukcesem było zakwalifikowanie się po raz pierwszy w 2016 na Igrzyska Olimpijskie z zespołem Las Panteras (Reprezentacja Argentyny w piłce siatkowej kobiet). To był historyczny moment zarówno dla mnie, jak i dla drużyny. Teraz walczymy o Tokio 2020. W ciągu ostatnich sześciu lat uczestniczyłam w najważniejszych imprezach siatkarskich: dwa razy mistrzostwa świata, dwa razy Puchar Japonii, igrzyska olimpijskie, trzy razy Grand Prix oraz wszystkie zawody w Ameryce (Pan-American) – wspomina nowa środkowa.Kiedy Lazcano rozpoczęła swoją przygodę z siatkówką? – Zaczęłam grać w siatkówkę, gdy miałam 14 lat i od tamtej pory moje życie się bardzo zmieniło. Zdecydowałam się na pozycję środkowej, bo jestem wysoka i wielką przyjemność sprawia mi blokowanie, dlatego jestem przekonana, że szybko odnajdę się w Radomiu i wniosę do drużyny coś ciekawego – mówi.

W sezonie 2019/2020 Julieta Lazcano występować będzie w barwach radomskiego klubu. Dlaczego zdecydowała się na grę w Radomce? – Kiedy otrzymałam propozycję z Polski, byłam zachwycona. Słyszałam wiele dobrego o Waszej lidze i grałam z kilkoma polskimi zawodniczkami. Miniony sezon spędziłam w Brazylii, gdzie również poziom rozgrywek jest bardzo wysoki. Myślę, że Liga Siatkówki Kobiet to kolejne wyzwanie. Wiem, że polska publiczność jest bardzo ciepła i miła, a dla mnie to ważne, by dzielić się siatkarskimi chwilami z kibicami – kończy nowa środkowa radomskiej drużyny.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved