Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Reprezentant Izraela w KPS-ie Siedlce

Reprezentant Izraela w KPS-ie Siedlce

fot. Grand Canyon University

Takiego transferu chyba spodziewało się niewielu kibiców KPS-u Siedlce. Do pierwszoligowej drużyny siatkarzy dołączył reprezentant Izraela Shalev Saada. W środę (12 września) siedlecka drużyna rozegra spotkanie kontrolne z KPS-em Kielce, a w weekend weźmie udział w towarzyskim turnieju we Wrześni.

Siatkarz  ma 197 cm wzrostu i gra na pozycji przyjmującego. Jego zasięg w ataku to 331 cm, a w bloku 318 cm. Urodził się 1992 roku w Izraelu.  Pochodzi  z rodziny szwedzko izraelskiej. Mama Shaleva jest Szwedką, jako mały chłopiec przez dwa lata mieszkał w Szwecji.Nowy zawodnik KPS-u Siedlce przygodę z siatkówką rozpoczął w Izraelu. W latach 2009-2014 grał w zespole Hapoel Matte-Asher  (Super League in Israel – najwyższa klasa rozgrywkowa w kraju).  Od 2014 do 2018 r. Shalev Saada grał w amerykańskiej drużynie uniwersyteckiej Grand Canyon University. W sezonie 2017-2018 Shalev Saada znalazł się w kadrze narodowej Izraela, którą prowadzi polski trener Grzegorz Ryś.

Warto dodać, że Shalev pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jego dwaj bracia również grali w siatkówkę (jeden z nich grał w jednym klubie z Michałem Kubiakiem), a siostra także jest siatkarką. Nowy zawodnik KPS-u zna już kilka słów po polsku i zapewnia, że podczas pobytu w Siedlcach chce się uczyć języka polskiego.

W poniedziałek (10 września) reprezentant Izraela odbył już pierwszy trening z drużyną KPS-u Siedlce. Ambitny zawodnik w najbliższych dniach będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w meczach kontrolnych. W środę (12 września) siedlecka drużyna rozegra  spotkanie kontrolne z KPS-em Kielce, a w weekend weźmie udział w towarzyskim turnieju we Wrześni.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: podlasie24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved