Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Reprezentant Finlandii zamknął skład Resovii

Reprezentant Finlandii zamknął skład Resovii

fot. Adrian Sawko

Po tym, jak John Gordon Perrin zdecydował się opuścić Asseco Resovię Rzeszów pomimo ważnego kontraktu, władze klubu z Podkarpacia rozpoczęły poszukiwania następcy. Początkowo mówiło się o Konstantinie Cupkoviciu, jednak ostatecznie czwartym przyjmującym będzie reprezentant Finlandii, 23-letni Elviss Krastins.

John Gordon Perrin, choć miał ważny kontrakt z rzeszowskim klubem, wybrał ostatecznie azjatycki kierunek. Ta zmiana bardzo utrudniła sytuację włodarzy z Podkarpacia. Z Asseco Resovią Rzeszów bardzo długo wiązany był Konstantin Cupković, jednak według informacji Przeglądu Sportowego to nie Cupković, a 23-letni Fin Elviss Krastins będzie nowym przyjmującym w rzeszowskim klubie.Elviss Krastins urodził się na Łotwie, jednak z siatkówką związał się w Finlandii. Pierwszym klubem Elvissa Krastinsa był fiński Perungan Poikien Rovaniemi, gdzie prowadził go jego ojciec. Później obaj przenieśli się do Vammalan Lentopallo. Tam Krastins spędził sześć lat. W lidze fińskiej przyjmujący odniósł największe sukcesy: dwukrotnie wygrał rozgrywki ligowe, dwa razy zdobył srebro, a dwa razy stał na najniższym stopniu podium. Ostatnio bronił barw belgijskiego TopVolley Callant Antwerpia.

23-latek w reprezentacji Finlandii zadebiutował w 2013 r. w meczu przeciwko Słowacji. W tegorocznych mistrzostwach Europy zdobył 22 punkty – 19 atakiem (19/45 skończonych prób), 2 blokiem i 1 zagrywką. Piłkę dogrywał 76 razy, uzyskując 20 proc. pozytywnego przyjęcia.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved