Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Reprezentant Austrii w Ślepsku Suwałki

Reprezentant Austrii w Ślepsku Suwałki

Kolejnym nowym zawodnikiem w kadrze I-ligowego Ślepska Suwałki na sezon 2016/2017 będzie 20-letni przyjmujący, reprezentant Austrii Dawid Michel. Siatkarz ten zrobił bardzo dobre wrażenie na trenerach Lotosu Trefla Gdańsk, gdzie przebywał na testach razem z m.in. Bartłomiejem Kluthem (przeszedł do plusligowego Espadonu Szczecin) i Jakubem Urbanowiczem (zagra w PlusLidze w Czarnych Radom).

 – To szybki, skoczny zawodnik, atakujący z bardzo wysokiego pułapu, najczęściej nad blokiem – o Dawidzie mówią Kluth i Urbanowicz. – Poza tym bardzo sympatyczny chłopak, doskonale mówiący po polsku. Dawid Michel ma podwójne obywatelstwo: austriackie i polskie, mówi biegle po niemiecku, angielsku i polsku. Mieszka w Wiedniu. Grał w reprezentacjach U-11, U-12, U-13, U-15, U-17, U-19 i seniorów. Z HotVolleys Wiedeń i URW Raiffeisen Waldviertel zdobywał trzecie, a z UVC Holding Graz 5. miejsce w austriackiej I lidze. Urodził się 27.10.1996 r., Ma 195 cm wzrostu, waży 84 kg, zasięg w ataku – 350 cm, w bloku 335 cm.

– Z opinii, jakie przekazali nam trenerzy Trefla, wynika, że Dawid jest zawodnikiem skocznym, szybkim, o rzadko spotykanym w polskiej lidze zasięgu w ataku. Jego mocną stroną jest właśnie atak nad blokiem. Jestem przekonany, że będzie dużym wzmocnieniem naszej „siły ognia” – mówi Wojciech Winnik, grający prezes Ślepska. Dawid Michel jest szóstym nowym zawodnikiem w liczącej dziś 11 osób kadrze Ślepska. Klub wciąż szuka czwartego przyjmującego i ewentualnie drugiego libero. Pełny skład powinniśmy poznać 1.08, kiedy siatkarze spotkają się na pierwszym treningu.Aktualna kadra Ślepska na sezon 2016/2017:
środkowi: Adrian Hunek, Łukasz Rudzewicz, Daniel Szaniawski
rozgrywający: Piotr Lipiński, Jan Tomczak
przyjmujący: Kamil Skrzypkowski, Karol Rawiak, Dawid Michel (Austria)
atakujący: Wojciech Winnik, Mateusz Linda
libero: Krzysztof Andrzejewski

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved