Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacje młodzieżowe w 2017 roku

Reprezentacje młodzieżowe w 2017 roku

fot. Bogusław Krośkiewicz

Bardzo pracowity będzie 2017 rok dla naszych reprezentacji młodzieżowych. Najwcześniej rok rozpoczną nasze juniorki (U20) dowodzone przez Wiesława Popika. Już od 6 do 8 stycznia podejmą pierwszą próbę uzyskania awansu do mistrzostw świata.

Minikadetki (U16) trenera Andrzeja Pecia jeśli szczęśliwie przebrną przez kwietniową II rundę kwalifikacji do mistrzostw Europy (13-16 kwietnia), to w lipcu (21-29 lipca) zagrają w turnieju finałowym w Bułgarii.Kadetki (U18) prowadzone przez Grzegorza Wagnera już w styczniu (13-15 stycznia) też walczyć będą z Czeszkami, Litwinkami oraz Estonkami o holenderski finał mistrzostw Starego Kontynentu (1-9 kwietnia). Jeśli w tym turnieju zajmą miejsca 1-6, to polecą do Argentyny na mistrzostwa świata (18-27 sierpnia).

Najwcześniej rok rozpoczną nasze juniorki (U20) dowodzone przez Wiesława Popika. Już od 6 do 8 stycznia podejmą pierwszą próbę uzyskania awansu do mistrzostw świata. Na tym etapie zmierzą się z Portugalią i Belgią. Jeśli styczniowa misja zakończy się niepowodzeniem, to kolejną szansę bezpośrednie zaplecze naszej pierwszej reprezentacji otrzyma w turnieju barażowym (18-21 maja). Najlepiej jednak będzie mieć ten temat zamknięty już w styczniu i spokojnie sposobić się do mistrzostw globu w Meksyku (7-16 lipca).

Najmłodsi, minikadeci (U17), którymi zawiaduje trener Artur Łoza, między 13 a 16 kwietnia zagrają w II rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy, których finał zaplanowany jest na lipiec.

Maciej Zendeł prowadzący kadrę kadetów (U19) w styczniu w Spale (13-15 stycznia) będzie wraz z drużyną mieć zadanie: pokonać Czechy, Łotwę i Szwecję a co za tym idzie awansować do kwietniowych (22-30 kwietnia) mistrzostw Starego Kontynentu na Węgrzech i Słowacji. Tam zająć miejsca 1-6 i dalej wybrać się na turniej finałowy mistrzostw świata w Bahrajnie (18-27 sierpnia).

Sebastian Pawlik, szkoleniowiec „złotej” drużyny kadetów i juniorów (U21), teraz już juniorów, wybierze się najpierw na III rundę kwalifikacji do mistrzostw świata (18-21 maja), a później na mistrzostwa świata (23 czerwca-2 lipca) w Czeskich Budziejowicach.

Najstarsi wśród młodzieży to ekipa Wojciecha Serafina (U23), którzy po wywalczeniu awansu w turnieju kwalifikacyjnym w Chorwacji w lipcu 2016 roku  są już pewni udziału w mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną w Egipcie (18-26 sierpnia).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved