Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Reprezentacje Argentyny triumfują przed IO

Reprezentacje Argentyny triumfują przed IO

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się już za chwilę. Wszystkie reprezentacje są już na ostatniej prostej przygotowań do turnieju, również żeńska i męska Argentyny. W miniony weekend oba zespoły triumfowały w sparingach.

Argentyńczycy zmierzyli się z reprezentacją Meksyku. Od początku spotkania siatkarze z Ameryki Południowej narzucali swoje tempo gry, a w szczególności wyróżniał się znany doskonale polskim kibicom Facundo Conte. Zespół prowadzony przez Julio Velasco prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:3, a na drugiej 16:6. W dalszej fazie seta nie zmieniło się już nic, Argentyńczycy pewnie wygrali do 12.

W drugiej partii początkowo Argentyna utrzymywała jedynie dwupunktową przewagę, ale później Meksykanie zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co skutkowało wygraną podopiecznych Julio Velasco do 17.

W trzeciej odsłonie spotkania Meksykanie uzyskali dwupunktowe prowadzenie, jednak ataki Pablo Crera i bloki Martina Ramosa dały nadzieję Argentynie na odrobienie strat. Po chwili szkoleniowiec argentyńskiej ekipy wprowadził na boisko jeszcze Jose Luisa Gonzaleza oraz Demiana Gonzaleza, co było przysłowiowym strzałem w „10”. Argentyna odrobiła stratę, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Najwięcej punktów w meczu zdobył Bruno Lima (12 oczek).

Argentyna – Meksyk 3:0
(25:12, 25:17, 25:18)

W takim samym stosunku setów wygrały Argentynki, które mierzyły się z reprezentacją Brazylii do lat 20. Był to już drugi triumf argentyńskiego zespołu z młodymi Brazylijkami. W piątek Argentynki również triumfowały 3:0. W piątek i sobotę w składzie Argentyny wystąpiły Yael Castiglione, Lucia Fresco, Tanya Acosta, Paula Yamila Nizetich, Julieta Lazcano, Florencia Busquets, Tatiana Rizzo (libero), Morena Martinez Franchi, Josefina Fernandez, Clarisa Sagardia oraz Leticia Boscacci.