Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Reprezentacje Argentyny triumfują przed IO

Reprezentacje Argentyny triumfują przed IO

fot. Klaudia Piwowarczyk

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się już za chwilę. Wszystkie reprezentacje są już na ostatniej prostej przygotowań do turnieju, również żeńska i męska Argentyny. W miniony weekend oba zespoły triumfowały w sparingach.

Argentyńczycy zmierzyli się z reprezentacją Meksyku. Od początku spotkania siatkarze z Ameryki Południowej narzucali swoje tempo gry, a w szczególności wyróżniał się znany doskonale polskim kibicom Facundo Conte. Zespół prowadzony przez Julio Velasco prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:3, a na drugiej 16:6. W dalszej fazie seta nie zmieniło się już nic, Argentyńczycy pewnie wygrali do 12.

W drugiej partii początkowo Argentyna utrzymywała jedynie dwupunktową przewagę, ale później Meksykanie zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co skutkowało wygraną podopiecznych Julio Velasco do 17.W trzeciej odsłonie spotkania Meksykanie uzyskali dwupunktowe prowadzenie, jednak ataki Pablo Crera i bloki Martina Ramosa dały nadzieję Argentynie na odrobienie strat. Po chwili szkoleniowiec argentyńskiej ekipy wprowadził na boisko jeszcze Jose Luisa Gonzaleza oraz Demiana Gonzaleza, co było przysłowiowym strzałem w „10”. Argentyna odrobiła stratę, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Najwięcej punktów w meczu zdobył Bruno Lima (12 oczek).

Argentyna – Meksyk 3:0
(25:12, 25:17, 25:18)

W takim samym stosunku setów wygrały Argentynki, które mierzyły się z reprezentacją Brazylii do lat 20. Był to już drugi triumf argentyńskiego zespołu z młodymi Brazylijkami. W piątek Argentynki również triumfowały 3:0. W piątek i sobotę w składzie Argentyny wystąpiły Yael Castiglione, Lucia Fresco, Tanya Acosta, Paula Yamila Nizetich, Julieta Lazcano, Florencia Busquets, Tatiana Rizzo (libero), Morena Martinez Franchi, Josefina Fernandez, Clarisa Sagardia oraz Leticia Boscacci.

30.07:
Argentyna – Brazylia U-20 3:0
(25:15, 25:20, 25:20)

31.07:
Argentyna – Brazylia U-20 3:0
(25:17, 25:22, 25:11)

źródło: fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved