Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Reprezentacja Węgier przed ME K

Reprezentacja Węgier przed ME K

fot. FIVB

Węgry, obok Azerbejdżanu i Niemiec, będą grupowym rywalem Polski w mistrzostwach Europy kobiet. W tym sezonie siatkarki węgierskie okazały się najlepsze w rozgrywkach III dywizji World Grand Prix.

Węgierki, pod wodzą Alberto Salomoniego, zakończyły obóz przygotowawczy w Stambule, gdzie w kompleksie Hotel Volley trenowały wspólnie z turecką reprezentacją do lat 23, która przygotowuje się do nadchodzących mistrzostw świata. Drużyny rozegrały ze sobą trzy spotkania, z czego dwa padły łupem gospodyń.W pierwszym meczu trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów, dlatego wynik spotkania pozostał nierozstrzygnięty (2:2). Drugi pojedynek został rozegrany według nowych reguł panujących na młodzieżowych mistrzostwach i zakończył się zwycięstwem Turczynek 4:2. W trzecim meczu również postanowiono rozegrać cztery sety, a gospodynie odniosły triumf 3:1. Jednym z gości na obozie przygotowawczym był Belg Jan de Brandt, który w minionym sezonie był szkoleniowcem reprezentacji Węgier.

Wyniki tych meczów były sprawą drugorzędną. Po trzech tygodniach odpoczynku i pół tygodniu treningu nie możemy spodziewać się cudów. Najważniejsze było to, by dziewczyny zobaczyły, na jakim są obecnie poziomie. Szczyt naszej formy powinien przyjść w drugiej połowie września, na starcie mistrzostw Europy – powiedział szkoleniowiec Alberto Salomoni.

Po powrocie do kraju Węgierki pojawiły się w stacji telewizyjnej MTVA, gdzie oprócz wywiadów miała także miejsce miła uroczystość – kierownik drużyny Lajos Németh wręczył Ricie Liliom złoty medal za zwycięstwo w rozgrywkach WGP III dywizji. Zawodniczka nie wzięła udziału w turnieju finałowym, ponieważ szykowała się do ślubu.

Od 7 do 11 września węgierska reprezentacja przebywać będzie w Mińsku, gdzie rozegra kolejne sparingi. Najpierw zmierzy się z uczestnikiem Ligi Mistrzyń, zespołem VC Minczanka Mińsk, następnie z rosyjską Siewieranką Czerepowiec, a na koniec z reprezentacją Białorusi. W poniedziałek Węgierki wrócą do kraju, gdzie w miejscowości Érd dalej będą przygotowywać się do europejskiego czempionatu. Drużyna wyleci do Azerbejdżanu w środę, 20 września.

Wyniki sparingów siatkarek węgierskich z reprezentacją Turcji U23:
Węgry – Turcja U23 2:2
(21:25, 23:25, 25:19, 25:16)
Węgry – Turcja U23 2:4
(9:15, 15:13, 8:15, 3:15, 17:15, 14:16)
Węgry – Turcja U23 1:3
(16:25, 22:25, 15:25, 25:23)

Skład reprezentacji Węgier:
Rozgrywające: Réka Bleicher, Zsuzsanna Tálas
Atakujące: Kata Török, Lilla Villám
Środkowe: Edina Dobi, Eszter Nagy
Przyjmujące: Bernadett Dékány, Gréta Szakmáry, Rita Liliom, Nikolett Soós
Libero: Renáta Szpin, Fruzsina Tóth

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved