Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Reprezentacja U-22 rozpoczyna przygotowania do kwalifikacji MŚ

Reprezentacja U-22 rozpoczyna przygotowania do kwalifikacji MŚ

fot. Izabela Kornas

Dziś w Policach rozpoczyna się pierwsze zgrupowanie męskiej reprezentacji Polski U-22. Biało-czerwoni pod wodzą Wojciecha Serafina będą przygotowywali się do kwalifikacji do mistrzostw świata, które pod koniec lipca rozegrane zostaną w Chorwacji.

W tym sezonie po raz pierwszy została powołana kadra U-22, która powalczy o awans na mistrzostwa świata. Wcześniej z automatu kwalifikacja przypadała dwóm europejskim zespołom, które były najwyżej sklasyfikowane w młodzieżowym rankingu FIVB. Tym razem o awansie na czempionat globu zadecydują eliminacje. Weźmie w nich udział reprezentacja Polski, która dziś w Policach rozpoczyna pierwsze z trzech zgrupowań przed turniejem, który pod koniec lipca rozegrany zostanie w Chorwacji. – Wszystkie trzy zgrupowania odbędą się w Policach. Z logistycznego punktu widzenia będzie to bardzo wygodne, bo nie będziemy musieli całego sprzętu przewozić z miejsca na miejsce – wyjaśnił Wojciech Serafin, szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Polski.Na razie nie są znani sparingpartnerzy biało-czerwonych. – Sparingi są nam bardzo potrzebne. Chcielibyśmy je zagrać, ale zobaczymy, jak to wyjdzie, bo zespoły, z którymi chcielibyśmy grać mecze kontrolne, mają chyba kwalifikacje w innych terminach, więc nie wiem, czy wszystko uda się zgrać – skomentował Serafin, który zadowolony jest z tego, że władze zarówno europejskiej, jak i światowej siatkówki stworzyły zawody w dodatkowej kategorii wiekowej, dzięki czemu może następować płynniejsze przejście z juniora do seniora. – Będzie więcej grania oraz dodatkowa możliwość przetarcia się na arenie międzynarodowej. To wszystko przysłuży się graczom w zaaklimatyzowaniu się i wejściu w siatkówkę seniorską, pomoże radzić sobie ze stresem oraz trudnymi sytuacjami na boisku – zakończył Serafin.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni o awans na mistrzostwa świata zagrają w europejskim turnieju kwalifikacyjnym. Jego organizatorem będą Chorwaci, a oprócz nich w zawodach udział wezmą Włosi, Turcy, Słoweńcy, Bułgarzy i Polacy. Te sześć zespołów powalczy o dwa bilety na mistrzostwa świata, które odbędą się w Egipcie. Tam wraz z Rosją będą reprezentowały Stary Kontynent.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved