Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Reprezentacja Słowenii na starcie przygotowań

Reprezentacja Słowenii na starcie przygotowań

fot. CEV

Słoweńska reprezentacja mężczyzn właśnie rozpoczęła zgrupowanie w Kranjskiej Gorze, gdzie przygotowywać się będzie do swoich bojów w Lidze Światowej. W zeszłym roku podczas rozgrywek mistrzostw Europy kadra ta zdobyła historyczny srebrny medal, mając za sobą również starcia w Lidze Europejskiej, w której to stanęła na najwyższym stopniu podium. Teraz drużyna ma jeden cel – zapisać na swoim koncie zwycięstwa w Lidze Światowej.

Reprezentacja Słowenii, dowodzona przez znanego włoskiego szkoleniowca Andreę Gianiego (na co dzień związany z Calzedonią Werona), w Kranjskiej Gorze odbędzie dwutygodniowy obóz przygotowawczy, po którym pojedzie do Montes Claros, gdzie zmierzy swoje siły z prowadzoną przez Bernardo Rezende kadrą Brazylii, obecnie intensywnie ćwiczącą przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.– W zeszłym roku przeżyliśmy wyjątkowy sezon reprezentacyjny, jesteśmy wielką drużyną, której ogniwa bardzo dobrze dogadują się ze sobą, więc wspaniale jest przystąpić do wspólnych treningów. Myślę, że wszyscy nie mogą się doczekać powrotu do pracy. Przed nami dwa miesiące intensywnego wysiłku, jednak jesteśmy bardzo zmobilizowani, żeby w tym roku postawić kolejny krok naprzód – powiedział członek drużyny narodowej Słowenii, Alen Šket, który w minionym sezonie klubowym reprezentował barwy Ninfy Latina.

Lista 23 siatkarzy wybranych do kadry przez Andreę Gianiego trafiła do publicznej wiadomości na początku kwietnia, jednak w pierwszym tygodniu obozu przygotowawczego nie wszyscy będą trenować, bowiem szkoleniowiec dał chwilę na dokończenie klubowych zmagań między innymi Tine Urnautowi i Mitji Gaspariniemu oraz moment oddechu dla Klemena Čebulja, który ma za sobą ciężki sezon ligowy. Do drużyny wkrótce dołączy również Dejan Vinčić, Mario Koncilja, Žiga Donik, Jan Brulec, Tonček Štern, Žiga Štern, Sašo Štalekar i Klemen Hribar także przybędą później ze względu na to, że wciąż walczą w finałach ligi słoweńskiej.

Obecnie z Włochem w Kranjskiej Gorze przygotowują się Gregor Ropret, Aleš Kök, Matic Vrtovec, Alen Pajenk, Danijel Koncilja, Miha Bregar, Alen Šket, Jan Klobučar, Matej Kök, Jani Kovačič oraz Urban Toman.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved