Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Reprezentacja Polski siatkarzy zagra w Uniwersjadzie

Reprezentacja Polski siatkarzy zagra w Uniwersjadzie

Jak poinformował serwis pasjaazs.pl reprezentacja Polski siatkarzy wystąpi w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu, która odbędzie się w dniach 3-14 lipca. Biało-czerwoni siatkarze ostatni raz w uniwersjadzie brali udział w 2013 roku w Kazaniu, gdzie wywalczyli srebrny medal.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze zgłoszenie zostało przyjęte, bo przecież siatkówka jest sportem bardzo powiązanym ze sportem akademickim. Liczymy, że uda się zbudować mocny zespół, który będzie dzielnie walczył na arenach uniwersjady – mówi Dariusz Piekut, sekretarz generalny AZS.Początkowo polscy siatkarze nie znaleźli się wśród drużyn zakwalifikowanych do turnieju na uniwersjadzie, ponieważ nie brali udziału w dwóch poprzednich – w koreańskim Gwangju i w Tajpej na Tajwanie. Do turnieju zgłosiło się jednak wiele drużyn i organizatorzy zdecydowali się na dopuszczenie większej liczby. Biało-czerwoni zagrają w grupie z Włochami, Hongkongiem i Australią.

Do tej pory polscy siatkarze przywieźli z uniwersjad cztery medale – w 1991 roku zdobyli złoto, w 1993 i 2013 srebro, a w 1959 roku brąz. W sumie siatkarskie zespoły wywalczyły siedem krążków, bo trzy – złoty, srebrny i brązowy – wywalczyły polskie siatkarki.

źródło: pasjaazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved