Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja Polski minikadetek wygrała turniej w Czechach

Reprezentacja Polski minikadetek wygrała turniej w Czechach

Polska wygrała Turniej „4 Nations” w czeskim Uherskim Hradiste. Podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka wygrały wszystkie trzy mecze. Pokonały kolejno 3:1 Węgry, 3:1 Czechy i w ostatnim dniu wygrały po tie-breaku z rówieśniczkami ze Słowacji.

W czeskim Uherskim Hradiste rozegrany został turniej towarzyski minikadetek z udziałem gospodyń, drużyn ze Słowacji i Węgier oraz reprezentacji Polski. Podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka w piątkowym meczu pokonały 3:1 rówieśniczki z Węgier. Polki wygrały pierwszego seta na przewagi, a w drugim mając ogromną przewagę, rozbiły rywalki do 12. Brak koncentracji w trzeciej partii sprawił, że rywalki przedłużyły swoje nadzieje, jednak w kolejnym secie znów triumfowały biało-czerwone.

W sobotę nasze siatkarki zmierzyły się z gospodyniami i już w pierwszym secie Czeszki szybko sprowadziły je na ziemię, wygrywając do 18. Polska reprezentacja szybko wzięła się do pracy i drugiego seta po zaciętej walce na przewagi rozstrzygnęła na swoją korzyść. W trzeciej partii biało-czerwone rozbiły przeciwnika do 11, a w czwartej wygrały do 23, notując na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju.

W niedzielnym, ostatnim meczu, Polki grały z reprezentacją Słowacji. Dwa pierwsze sety dość łatwo wygrane przez naszą reprezentacją spowodowały, że znów gdzieś uciekła koncentracja. W kolejnych dwóch górą były siatkarki ze Słowacji, ale w tie-breaku biało-czerwone ponownie okazały się lepsze i zakończyły turniej z kompletem zwycięstw na koncie.

Skład reprezentacji Polski: Klaudia Czerwik, Karolina Staniszewska, Aleksandra Filip, Julia Kleszcz, Joanna Chorąży, Magda Stambrowska, Magda Kubas (libero), Julia Lenik, Patrycja Łagida, Julia Bartczak, Julia Żelazek, Zuzanna Pieniak, Aleksandra Gołębiowska, Weronika Matysiak