Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja Polski kadetów dwukrotnie lepsza od Niemiec

Reprezentacja Polski kadetów dwukrotnie lepsza od Niemiec

Polscy kadeci podczas meczów kontrolnych we Frankfurcie nad Menem dwukrotnie pokonali reprezentację Niemiec. Najpierw triumfowali 3:0, ale rozegrali jeszcze jednego seta, który również zakończył się ich zwycięstwem. Drugie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla biało-czerwonych. W czwartek ekipa Polski odleci do Rosji na Memoriał Czesnokowa, gdzie spotka się kolejno z Włochami (piątek), Czechami (sobota) i Rosjanami (niedziela).

Gospodarze meczów kontrolnych są mistrzami Europy kadetów. Pierwsze ze spotkań Polacy wygrali 3:0, jednak trenerzy umówili się na rozegranie czterech partii. Ta dodatkowa również zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych. – Zespół zagrał mądrze, konsekwentnie realizował przedmeczowe założenia taktyczne. Graliśmy na małej sali, oba zespoły miały trudne warunki, w których popełniliśmy mało błędów. W naszej grze imponowała przede wszystkim gra blokiem i z kontry – powiedział trener Marek Skrobot.

Polska – Niemcy 3:0
(25:19, 25:23, 25:15), dodatkowy set – 25:13

W drugim starciu Polacy również okazali się lepsi, choć tym razem Niemcom udało się ugrać seta. – Niemcy są mistrzami Europy i przygotowują się do czempionatu globu. Ich trener bardzo chwalił nasz zespół, którego gra nie była tak dobra jak dzień wcześniej, ale bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Nasi zawodnicy gorzej zaprezentowali się na zagrywce. Lecimy do Anapy z nadzieją na dobry wynik w walce z mocnymi zespołami. Biało-czerwona ekipa zżywa się ze sobą coraz bardziej i jest w niej dobra chemia – dodał szkoleniowiec.

W czwartek ekipa Polski odleci do Rosji na Memoriał Czesnokowa, gdzie spotka się kolejno z Włochami (piątek), Czechami (sobota) i Rosjanami (niedziela).

Polska – Niemcy 3:1
(25:17, 19:25, 27:25, 25:21)