Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Reprezentacja Polski kadetów drużyną roku 2015 w Polsce

Reprezentacja Polski kadetów drużyną roku 2015 w Polsce

fot. CEV

Idzie nowe, idzie młode – można powiedzieć. Miniony rok był dla reprezentacji Polski kadetów niezwykle udany, a wy doceniliście ich ciężką pracę i sukcesy. Drużyna Sebastiana Pawlika do triumfów za 2015 może dołożyć więc zwycięstwo w X Plebiscycie Strefy Siatkówki w kategorii drużyna roku 2015 w Polsce. Młodzi siatkarze do samego końca toczyli w niej walkę z Asseco Resovią Rzeszów, wygrywając z mistrzami Polski niewielką liczbą głosów.

Drużyna roku 2015 w Polsce:

1.       Reprezentacja Polski kadetów – 32,60% głosówO tym, że mamy zdolną i dobrze wyszkoloną młodzież, wiemy od dawna. Nie wiedzieliśmy jednak, że w spalskiej szkole mamy aż tylu świetnie zapowiadających się zawodników, mogących za kilka lat stanowić o sile pierwszego zespołu. Reprezentacja polskich kadetów to obecny mistrz świata, mistrz Europy i triumfator Olimpiady Młodzieży. Kadra trenera Pawlika przez rok 2015 przeszła bez porażki, to pierwszy taki wynik od lat, więc warty szczególnej uwagi.

2.       Asseco Resovia Rzeszów – 31,99% głosów

Rzeszowianie to mistrzowie Polski i srebrni medaliści Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu. Obecnie jest to drużyna wielu gwiazd z aspiracjami na podbicie Europy. W elitarnych europejskich rozgrywkach obecnie jest niepokonana w grupie. Początek sezonu 2015/2016 dla rzeszowian był niezbyt udany, ale zawodnicy takiej klasy powinni złapać odpowiedni rytm i wskoczyć do ligowego TOP 3. Już teraz pracują i skutecznie odrabiają straty.

3.       Chemik Police – 11,46% głosów

Mistrzynie Polski dzielą i rządzą w Orlen Lidze. Jak na razie na ten zespół trudno znaleźć receptę. Udało się to jak na razie tylko sopociankom w Pucharze Polski. Policzanki w rozgrywkach ligowych notują jedynie kolejne wygrane. W europejskich pucharach drużyna z Polic również spisuje się solidnie i stanowi mocny punkt polskiej żeńskiej siatkówki na arenie międzynarodowej. Chemik jest obecnie czwartą drużyną w Europie, a w tym sezonie w Lidze Mistrzyń walczy o jeszcze większy sukces. Ubiegłoroczne czwarte miejsce w tych rozgrywkach to dla policzanek jest za mało, a aspiracje są dużo większe.

Pozostałe miejsca zajęli:

4.       Cerrad Czarni Radom – 10,39%

5.       PGE Atom Trefl Sopot – 6,66%

6.       LTS Legionovia Legionowo (młodzieżowe) – 5,16%

7.       PTPS Piła 1,74%

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE REDAKCJI STREFY SIATKÓWKI

Jak na razie popularność siatkówki plażowej w naszym kraju nie jest tak duża jak siatkówki halowej. Z tego względu redakcja Strefy Siatkówki nie chciała, by w szranki z drużynami halowymi stanęła polska drużyna plażowa – Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Polski team zasługuje bowiem na szczególne wyróżnienie. W 2015 roku Monika i Kinga jako pierwsze Polki w historii tej dyscypliny stanęły na podium mistrzostw Europy, zdobywając brązowe medale. W dodatku team Brzostek/Kołosińska zapisał się na kartach historii nie tylko tym wydarzeniem. Świetny sezon biało-czerwonych sprawił, że polskie reprezentantki są o krok od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W turnieju olimpijskim do tej pory zagrała tylko raz, tylko jedna para i to w dodatku męska – Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek. Dlatego wynik Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej osiągnięty w ubiegłym roku zasługuje na szczególne uznanie i dlatego też specjalne wyróżnienie wędruje w tym roku do tych reprezentantek Polski.

W poprzednich edycjach w tej kategorii triumfowali:
2013 – Asseco Resovia Rzeszów
2014 – Reprezentacja Polski siatkarzy

2015 – Reprezentacja Polski kadetów

Zobacz również:
Stephane Antiga najlepszym trenerem pracującym w Polsce w 2015 roku

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved