Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Reprezentacja mężczyzn i jej plany na 2017 rok

Reprezentacja mężczyzn i jej plany na 2017 rok

fot. Katarzyna Antczak

Rok 2017 to przede wszystkim rok polskich mistrzostw Europy mężczyzn – EUROVOLLEY POLAND 2017. Nie mniej istotny będzie poziom gry w Lidze Światowej. 

Mistrzowie świata pod wodzą nowego selekcjonera – Ferdinando de Giorgiego – w sposób naturalny za zawody najważniejsze uznają polskie mistrzostwa Europy – EUROVOLLEY POLAND 2017. Nie mniej istotny będzie poziom gry w Lidze Światowej. Na szczęście – w przeciwieństwie do pań – biało-czerwoni nie będą zmuszeni do opuszczania Starego Kontynentu.Na początek wybiorą się do słonecznej Italii (2-4 czerwca), gdzie zmierzą się z Włochami, Brazylią i Iranem. W kolejny weekend (9-11 czerwca) czeka ich wyprawa do Bułgarii na mecze z gospodarzem, Kanadą i Brazylią. I wreszcie na finiszu rundy interkontynentalnej wystąpią w Polsce – Katowice (15 czerwca), Łódź (17-18 czerwca). Życzeniem, zapewne przemodelowanej kadry Ferdinando de Giorgiego, będzie występ w Final Six w Brazylii (28 czerwca – 2 lipca) i będzie to jedyna wyprawa Polaków poza Europę.

Tradycyjny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie (11-13 sierpnia) poprzedzi najważniejsze wydarzenie sezonu – EUROVOLLEY POLAND 2017.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się na Stadionie PGE Narodowy ceremonią i meczem otwarcia: Polska – Serbia (czwartek, 24 sierpnia). Kolejnymi rywalami Polaków, już w Gdańsku, będą Finowie (26 sierpnia) i Estończycy (27 sierpnia). Ewentualny baraż (30 sierpnia) lub ćwierćfinał biało-czerwoni (31 sierpnia) zagrają w Krakowie. Jeśli powtórzy się historia z pięknych polskich mistrzostw świata, to 2 września w krakowskiej Tauron Arenie ekipa De Giorgiego zagra półfinał, a dzień później walczyć będzie o medal. Pozostałe grupy grać będą w Szczecinie i Katowicach.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved