Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Reprezentacja ma kapitana i asystenta trenera

Reprezentacja ma kapitana i asystenta trenera

fot. Klaudia Piwowarczyk

Selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgi powierzył opaskę Michałowi Kubiakowi. Umowę z PZPS-em podpisał również Oskar Kaczmarczyk, który będzie asystentem selekcjonera. Na podpisanie umowy czeka jeszcze Piotr Gruszka, który również ma pełnić rolę asystenta selekcjonera reprezentacji Polski.

Kapitanem reprezentacji nadal będzie Michał Kubiak. Już z nim rozmawiałem i zaproponowałem mu tę bardzo ważną funkcję – wyjawia w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” selekcjoner biało-czerwonych Ferdinando de Giorgi. Jak Włoch uzasadnia swój wybór? – Michał ma odpowiedni charakter, godny kapitana. Jest waleczny i charyzmatyczny. To prawdziwy wojownik, który potrafi pociągnąć zespół do boju. Sprawdził się w tej roli w drużynie prowadzonej przez Stephane’a Antigę i uznałem, że nadal powinien nosić opaskę kapitana – mówi De Giorgi. Choć przyznaje, że Kubiaka czasami niepotrzebnie ponoszą emocje. – Zdarza się, że chwilami aż za bardzo chce wygrać, ale to bardzo dobry kapitan – przekonuje selekcjoner.O swoim wyborze selekcjoner zawiadomił przyjmującego Panasonic Panthers telefonicznie. – Zadzwoniłem do niego, gdy był w Japonii – mówi Włoch, który już wcześniej deklarował, że kapitana wybierze sam. – Chcę o tym decydować. Pozycja kapitana jest dla mnie bardzo ważna, to powinna być prawa ręka trenera, ktoś kto świeci przykładem na boisku i poza nim – mówił De Giorgi. Kubiak został kapitanem reprezentacji Polski w 2015 roku, po tym jak z gry w kadrze zrezygnował poprzedni kapitan Michał Winiarski, a wybrany przez Stephane’a Antigę Karol Kłos doznał kontuzji. Ferdinando de Giorgi także postawił na przyjmującego Panasonic Panthers.

W czwartek rano w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgiego z wysłannikami PZPS-u. Podczas ponaddwugodzinnej rozmowy dyskutowano m.in. o sztabie szkoleniowym. Na spotkanie zaproszono także Oskara Kaczmarczyka, który z radosnym uśmiechem opuszczał salę. – Mam kontrakt z PZPS-em i teraz mogę świętować – cieszył się drugi trener ZAKSY, który w sztabie szkoleniowym reprezentacji będzie jednym z asystentów De Giorgiego. Tak jak Włoch podpisał umowę na dwa lata z opcją przedłużenia na kolejne dwa sezony. – Oskar pracuje ze mną w ZAKSIE i mam do niego pełne zaufanie. Świetnie się rozumiemy, więc ten wybór był dla mnie naturalny – tłumaczył nam De Giorgi.

Nadal umowy nie podpisał trener GKS-u Katowice, a kiedyś wybitny siatkarz Piotr Gruszka, który ma być pierwszym asystentem De Giorgiego. – Wszystko jest na dobrej drodze. Myślę, że za kilka dni cały sztab szkoleniowy zostanie zatwierdzony – informuje Włodzimierz Sadalski.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved