Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Reprezentacja Kuby oddala się od IO

Reprezentacja Kuby oddala się od IO

fot. worldofvolley.com

Nie milkną echa historii z fińskiego Tampere. Kolejne dni przynoszą nowe doniesienia i przypuszczenia dotyczące reprezentacji Kuby. Po kolejnych aresztowaniach, ale i wydanym oficjalnym oświadczeniu FIVB pojawiły się komentarze, że występ Kubańczyków na igrzyskach olimpijskich również stanie pod znakiem zapytania. Prawdopodobnych jest kilka rozwiązań…

 Skandal w fińskim Tampere sparaliżował całe siatkarskie środowisko. Nie trzeba było długo czekać na reakcję Międzynarodowej Federacji Siatkówki. Po kolejnych zatrzymaniach w Finlandii przyszłość reprezentacji Kuby jest niepewna. Jak informuje włoski serwis volleyball.it, możliwe jest nawet wykluczenie reprezentacji Kuby z gry w igrzyskach olimpijskich. Mimo że doniesienia te nie zostały jeszcze potwierdzone, w przypadku dyskwalifikacji Kubańczyków możliwe wydaje się rozegranie repasaży.

Równie prawdopodobne jest inne rozwiązanie, wydające się aktualnie najbardziej prawdopodobnym. W myśl tej teorii przepustkę miałby wywalczyć zespół bliski zakwalifikowania się w ostatnim z turniejów kwalifikacyjnych, tj. turnieju w Tokio, z zastrzeżeniem, żeby to była ekipa ze strefy NORCECA. Ten wybór sprawiłby, że prawdopodobnie do grona ekip walczących podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro dołączyłby jeden z uczestników turnieju centralnej i Południowej Ameryki, Portoryko (aktualnie zajmujące 22. miejsce w rankingu FIVB), lub grająca w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym w Japonii Australia (aktualnie sklasyfikowana na 13. miejscu w rankingu FIVB).

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved