Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Reprezentacja Kuby będzie mocniejsza

Reprezentacja Kuby będzie mocniejsza

fot. archiwum

Kubańska federacja wyraziła zgodę na powrót do reprezentacji siatkarzy tego kraju trzech czołowych zawodników. W kwalifikacjach olimpijskich w barwach Kuby mają szansę już niedługo zagrać Robertlandy Simon Aties, Raydel Hierrezuelo Aguirre oraz Michael Sanchez Bozhulev. Kubańczycy stawiają wszystko na jedną kartę, by ich reprezentacja pojawiła się w przyszłym roku w Tokio.

Z oświadczenia, jakie opublikowała federacja kubańska wynika, że pod koniec maja na spotkaniu z działaczami stawili się Robertlandy Simon Aties, Raydel Hierrezuelo Aguirre oraz Michael Sanchez Bozhulev. Celem rozmowy były występy tych zawodników w reprezentacji w tym sezonie. Kubańczycy walczyć będą o kwalifikację olimpijską.Nie wiadomo, czy wszystkie formalności zostaną zamknięte przed turniejem kwalifikacyjnym w Rosji, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia. Wszyscy trzej powinni jednak zostać zatwierdzeni już na kolejny turniej kwalifikacyjny NORCECA, który odbędzie się na początku września, a przede wszystkim na kontynentalny turniej kwalifikacyjny do IO, zaplanowany na 6-12 stycznia 2020 roku.

Powrót do kadry trzech doświadczonych siatkarzy to efekt złagodzenia polityki kubańskiej federacji, która coraz częściej zezwala na grę swoich zawodników poza krajem. Niewątpliwie działacze liczą też na grę w turnieju olimpijskim w Tokio w przyszłym roku.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved