Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Reprezentacja kobiet: Wiemy, że nic nie wiemy

Reprezentacja kobiet: Wiemy, że nic nie wiemy

fot. Michał Szymański

Do ogłoszenia przez Jacka Nawrockiego szerokiej kadry na kwalifikacje olimpijskie pozostało maksymalnie pięć dni. Tymczasem musimy uzbroić się w cierpliwość, bo trener w swoich wypowiedziach jest dość tajemniczy i ogólnikowy. Wszystko wskazuje więc na to, że poczekamy do środy na finał pierwszego (i miejmy nadzieję ostatniego) sezonu serialu „Kryzys żeńskiej reprezentacji”. 

Póki co selekcjoner naszego zespołu twierdzi, że w rozmowach dotyczących powołań na turniej kwalifikacyjny do Tokio żadna zawodniczka nie odmówiła przyjazdu na zgrupowanie. Nie wiemy jednak komu trener zapowiedział miejsce w szerokiej kadrze.W ostatnich dniach Jacek Nawrocki wypowiada się nieco asekuracyjnie, zaznaczając że zrobi wszystko, żeby wybrać jak najlepszą kadrę i optymalną na ten turniej, ale jednocześnie zaznacza, że jeżeli ktoś ma inne plany lub nie jest gotowy do gry w reprezentacji, to nie zamierza nikogo zmuszać. Nie wiadomo czy należy odbierać to jako sygnały, że kadra będzie jednak nieco zmieniona, czy też te słowa odnoszą się do nowych zawodniczek, które widziałby w drużynie selekcjoner, ale które się tego nie spodziewały i mogły mieć już zupełnie inne plany lub też nie czują się jeszcze na siłach, żeby wejść do reprezentacji. Czekamy zatem z niecierpliwością na ogłoszenie składu.

Pierwszą, szeroką wersję kadry poznać musimy do 4 grudnia. Później zawodniczki będą miały niemal dwa tygodnie na oswojenie się z decyzją selekcjonera i przygotowanie na wyjazd, bowiem 17 grudnia będą już oczekiwane na zgrupowaniu w Spale. Na początku jednak tylko te zawodniczki, które grają w polskiej lidze i to też nie wszystkie. Siatkarki, które grają w europejskich pucharach dołączą do reszty grupy dwa, trzy dni później. W takim zestawieniu będą trenować jedenaście dni. 28 grudnia jako ostatnie dojadą do Spały kadrowiczki grające w lidze włoskiej. Jako, że reprezentacja tego kraju ma już zapewniony udział w Igrzyskach i nie musiała dostosowywać terminarza swojej ligi do przygotowań kadr narodowych. Dlatego też jeszcze 26 grudnia odbędzie się w Serie A kolejka ligowa i dopiero po niej – zgodnie z wymogiem zwolnienia kadrowiczek na dziesięć dni przed turniejem – puści nasze reprezentantki na zgrupowanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved