Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Reprezentacja kobiet U-23 trenuje w Szczyrku

Reprezentacja kobiet U-23 trenuje w Szczyrku

fot. FIVB

W Szczyrku trwa zgrupowanie reprezentacji Polski przed eliminacjami do mistrzostw świata do lat 23. Turniej zostanie rozegrany na przełomie lipca i sierpnia w Serbii.

Polki po raz pierwszy zostały zgłoszone do młodzieżowych mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku w Słowenii. Limit wiekowy w trakcie docelowej imprezy to 23 lata, więc w tegorocznych eliminacjach nie mogą zagrać zawodniczki mające więcej niż 22 lata.Od środy 23 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku trenuje 19 zawodniczek. 15 z nich to siatkarki w wieku nie starszym niż 22 lata i spośród nich trenerzy wybiorą skład, który pojedzie na turniej kwalifikacyjny. Pozostała czwórka to zawodniczki pomagające w treningu i są to – Patrycja Flakus, Agnieszka Kąkolewska, Emilia Mucha i rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz. Z zawodniczkami przebywa sztab szkoleniowy seniorskiej reprezentacji Polski – Jacek Nawrocki wraz ze swoimi asystentami, Waldemarem Kawką i Rafałem Gąsiorem, oraz statystycy i specjaliści od przygotowania fizycznego. Grupa pracować będzie w Szczyrku do 23 lipca, po czym wyleci do Serbii. Turniej rozpocznie się we Vrnjackiej Banji 27 lipca. Co ciekawe, w tej samej miejscowości eliminacje do mistrzostw Europy rozgrywa reprezentacja Polski juniorek.

Awans do mistrzostw świata do lat 23 uzyskają dwie najlepsze drużyny zawodów. Oprócz gospodyń i reprezentacji Polski w turnieju zagrają Bułgarki, Chorwatki, Włoszki i Turczynki.

Szeroki skład kadry U-22:

rozgrywające:
Paulina Bałdyga, Alicja Grabka

atakujące:
Ewa Bimkiewicz, Monika Bociek, Małgorzata Jasek, Malwina Smarzek

przyjmujące: 
Magdalena Damaske, Martyna Grajber, Aleksandra Gromadowska, Klaudia Grzelak, Julia Twardowska

środkowe:
Kornelia Moskwa, Małgorzata Śmieszek, Marta Ziółkowska

libero:
Adriana Adamek

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved