Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Reprezentacja kobiet bez Joanny Wołosz

Reprezentacja kobiet bez Joanny Wołosz

fot. CEV

Polski Związek Piłki Siatkowej podał dziś nazwiska 27 siatkarek powołanych do reprezentacji Polski 2018. Najbardziej zaskakujący jest brak w kadrze Joanny Wołosz – rozgrywającej Imoco Volley Conegliano zabraknie w tym sezonie w reprezentacji, przed którą występy w Lidze Narodów.

Jacek Nawrocki wraz ze sztabem reprezentacji Polski siatkarek powołał 27-osobową kadrę na rok 2018. Co ciekawe brak w niej rozgrywającej Imoco Volley Conegliano, Joanny Wołosz.Uważam, że Asia jest bardzo ważną zawodniczką dla tej kadry i bardzo chciałbym, żeby się w niej znalazła. Niestety w tym roku w kadrze nie zagra, ale o powody jej nieobecności proszę już pytać samą zawodniczkę – powiedział nam Jacek Nawrocki.Asystentem selekcjonera będzie Waldemar Kawka, który jest jednocześnie pierwszym trenerem reprezentacji juniorek. Nic dziwnego, bowiem w kadrze pojawiło się sporo młodych zawodniczek, które w tym sezonie bądź były juniorkami, bądź niedawno weszły w wiek seniorski. Co ciekawe aż sześć zawodniczek jest z broniącej się przed spadkiem Legionovii Legionowo, pięć reprezentuje barwy Budowlanych Łódź.

Siatkarki na badaniach lekarskich spotkają się już 29 kwietnia w Warszawie. – Oczywiście te zawodniczki, które grają w play-off o medale, oraz z zespołu, który będzie rozgrywał baraże, dojadą kilka dni później, po zakończonych meczach ligowych – mówi Jacek Nawrocki. W dniach 10-11 maja reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie z Czeszkami, prawdopodobnie w Węgierskiej Górce. Zaraz po nich część zawodniczek wyleci do USA na pierwszy turniej Ligi Narodów. Po rozgrywkach Ligi Narodów sztab reprezentacji Polski przewidział jeszcze mecze towarzyskie w sierpniu z Czechami i Słowacją. We wrześniu kadra weźmie udział w turnieju w Montreaux.

Reprezentacja Polski seniorek 2018:

Rozgrywające:
Alicja Grabka (Legionovia), Julia Nowicka (BKS Bielsko-Biała), Marlena Pleśnierowicz (BKS Bielsko-Biała), Weronika Wołodko (Impel Wrocław)

Atakujące:
Monika Bociek (Muszynianka), Martyna Łukasik (Trefl Proxima), Marta Matejko (Truso Elbląg), Malwina Smarzek (Chemik Police), Małgorzata Jasek (Legionovia – uniwersalna)

Przyjmujące:
Oliwia Bałuk (SMS Police/SMS Szczyrk), Magdalena Damaske (Legionovia), Zuzanna Górecka (Legionovia/SMS Szczyrk), Martyna Grajber (Budowlani Łódź), Natalia Mędrzyk (Chemik Police), Emilia Mucha (BKS Bielsko-Biała), Natalia Murek (Impel Wrocław), Olivia Różański (BKS Bielsko-Biała), Julia Twardowska (Budowlani Łódź)

Środkowe:
Klaudia Alagierska (Legionovia), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (ŁKS Commercecon), Aleksandra Gryka (Legionovia/SMS Szczyrk), Agnieszka Kąkolewska (Budowlani Łódź), Justyna Łukasik (Trefl Proxima), Gabriela Polańska (Budowlani Łódź)

Libero:
Justyna Łysiak (PTPS Piła), Maria Stenzel (Impel Wrocław), Agata Witkowska (Budowlani Łódź)

Reprezentacja Polski siatkarek na 2018 r. ma szansę:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved