Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja juniorek rozpoczęła przygotowania do kwalifikacji ME

Reprezentacja juniorek rozpoczęła przygotowania do kwalifikacji ME

fot. CEV

Od wtorku 10 kwietnia reprezentacja Polski juniorek z aż 14 uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w składzie przebywa na zgrupowaniu w Giżycku, przygotowując do walki o awans do finałów mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

Reprezentacja korzysta podczas pobytu z obiektów Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Tam odbył się pierwszy trening w hali w pełnym składzie personalnym. – Część zawodniczek przyjechała tu po finałach juniorskich mistrzostw Polski, więc musieliśmy trochę rozłożyć akcenty. Na początku zgrupowania siatkarki, które w swoich klubach odgrywały istotne role, miały nieco inaczej zorganizowany trening od pozostałych – mówi Ireneusz Waleczek, II trener kadry Polski juniorek.W Giżycku kadrowiczki przebywać będą przez tydzień aż do 18 kwietnia. Wówczas przeniosą się do Szczyrku. Tu w piątek 20 i sobotę 21 kwietnia dwukrotnie o godzinie 18:00 rozegrają towarzyskie mecze międzypaństwowe z rówieśniczkami Słowacji. Z 16-osobowej na ten moment grupy zawodniczek wyselekcjonowana zostanie najlepsza 12, która uda się do Niemiec. Turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy kategorii wiekowej do lat 20 przewidziano w dniach 26-28 kwietnia. Polki pod wodzą szkoleniowca Waldemara Kawki zmierzą się z Niemkami, Portugalkami i Łotyszkami. Zwycięska ekipa awansuje na czempionat, ta z 2. miejsca zakwalifikuje się do czerwcowych barażów.

Reprezentacja Polski juniorek na zgrupowania w Giżycku i Szczyrku:
Gabriela Makarowska
Paulina Zaborowska
Julia Mazur
Karolina Garstka
Adrianna Rybak
Aleksandra Gryka
Weronika Szlagowska
Paulina Damaske
Zuzanna Górecka
Oliwia Bałuk
Klaudia Laskowska
Weronika Centka
Martyna Borowczak
Karolina Drużkowska
 Magdalena Stysiak
Julia Szczurowska

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved