Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Reprezentacja Argentyny bez kapitana

Reprezentacja Argentyny bez kapitana

fot. Łukasz Krzywański

Na stosunkowo zaskakujący ruch zdecydował się kapitan reprezentacji Argentyny, która za kilka miesięcy będzie walczyć o sukces w czasie igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Javier Filardi zrezygnował z gry w kadrze narodowej, tłumacząc swoją decyzję powodami rodzinnymi. Z pewnością sytuacja ta osłabi Albicelestes przed najważniejszą imprezą czterolecia, na której deklarowali bardzo dużą chęć na powtórzenie sukcesów z przeszłości.

36-letni zawodnik z Cordoby w swojej dotychczasowej karierze reprezentacyjnej zdobył między innymi srebro (2010 rok) i brąz (2014 rok) Pucharu Panamerykańskiego, a rok temu także złoty medal igrzysk panamerykańskich. Występujący w sezonie 2015/2016 w UPCN San Juan Volley kapitan Albicelestes zrezygnował jednak z gry w barwach drużyny narodowej, a odejście z niej przed jednym z największych możliwych wyzwań, czyli grą na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, uargumentował powodami rodzinnymi. Swoją decyzję siatkarz grający na pozycji przyjmującego przedstawił na oficjalnym profilu w serwisie Instagram.– Część założeń w mojej karierze już zrealizowałem. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim tym osobom, które obdarzyły mnie zaufaniem i życzę im wszelkiej pomyślności. Teraz wybieram odpoczynek z rodziną, którą kocham – wyznał Javier Filardi.

Na polu międzynarodowym reprezentacja Argentyny największe sukcesy odnosiła w latach 80., kiedy to w 1988 roku zajęła trzecią pozycję na igrzyskach olimpijskich, a sześć lat wcześniej tę samą lokatę na siatkarskim mundialu. Co więcej, aż 23 razy sięgała po medal w mistrzostwach Ameryki Południowej, a obecnie z dorobkiem 166 punktów plasuje się na wysokiej, szóstej pozycji w rankingu FIVB. Warto dodać w kontekście tego sezonu rozgrywek na arenach światowych, że poza nią pewny udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w tym roku mają również Brazylia, Stany Zjednoczone, Włochy, Rosja, Egipt i Kuba. Znamienny jest fakt, że Argentyńczycy mocno wierzą w powodzenie w tegorocznej edycji najważniejszej imprezy czterolecia głównie dzięki osobie trenera, którym jest legendarny Julio Velasco, prowadzący z powodzeniem ten zespół od 2014 roku.

źródło: inf. własna, Instagram

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved