Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Renata Biała dłużej w Radomce

Renata Biała dłużej w Radomce

Budowa składu E.Leclerc Radomki Radom na sezon 2019/2020 zmierza ku końcowi. Kolejna siatkarka przedłużyła umowę z klubem i w nadchodzących rozgrywkach zobaczymy ją w barwach Radomki. Dla przyjmującej będzie to
trzeci rok w tym klubie.Renata Biała urodziła się 22.06.1992 roku. Jest pracowita i nie wyobraża sobie życia bez siatkówki. Swoją karierę zaczynała w Blusoft Mazovi Warszawa. Do drużyny Jacka Skroka dołączyła w 2017, wówczas Radomka grała w I lidze. Zawodniczka zaprezentowała się wtedy z bardzo dobrej strony, przyjmując 746 razy z 58% skutecznością. Radomska siatkarka zagrywała 379 razy i w polu serwisowym zanotowała 51% skuteczność. Podobnie sytuacja wyglądała w ataku, gdzie Biała uplasowała się na drugiej pozycji, po Majce Szczepańskiej (760 ataków). Miniony sezon był jej debiutanckim w ekstraklasie. Przyjmująca wystąpiła w 25 meczach, 69 setach i zdobyła 108 punktów. – Pierwszy rok Radomki w Lidze Siatkówki Kobiet oceniam bardzo dobrze.  Jako beniaminek dałyśmy radę utrzymać się w najwyższej klasie  rozgrywkowej, nabrałyśmy doświadczenia. Można powiedzieć, że wiemy już z czym to się je. Mieliśmy też fantastyczne wsparcie ze strony kibiców,  którzy byli z nami pomimo wyniku i dopingowali całym sercem – wspomina Renata Biała.

Dla Renaty będzie to trzeci sezon w barwach E.Leclerc Radomki Radom. Dlaczego zdecydowała się zostać w Radomiu? – Myślę, że w nowym sezonie będziemy ciężko pracować i uda nam się znaleźć w czołówce najlepszych ekip w Polsce. Cel jest i nie poddamy się, dopóki go nie osiągniemy. Cieszę się, że otrzymałam szansę dalszej gry w LSK. Mam możliwość gryz najlepszymi, ciągle nabieram nowego doświadczenia, poznaję ciekawych ludzi i przede wszystkim współpraca ze sztabem szkoleniowym i ludźmi pracującymi w klubie układa się bardzo dobrze. Budowa składu zapowiada się ciekawie i już nie mogę doczekać się pierwszego meczu – mówi przyjmująca.

Do zamknięcia kadry na sezon 2019/2020 brakuje jeszcze dwóch zawodniczek. Przypomnijmy, że do tej pory kontrakty z E.Leclerc Radomka Radom podpisały: Paulina Zaborowska, Sonia Kubacka, Paulina Szpak, Majka Szczepańska – Pogoda, Klaudia Laskowska, Iza Bałucka, Emilia Mucha, Oliwia Bałuk, Marharyta Azizova, Agata Witkowska oraz Julieta Lazcano.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved