Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Renan dal Zotto: Potrafiliśmy grać spokojnie i cierpliwie

Renan dal Zotto: Potrafiliśmy grać spokojnie i cierpliwie

fot. FIVB

– Ten mecz był dobrą okazją do tego, żeby inni zawodnicy otrzymali szansę gry. Sprawdzili się nawet w tych trudnych momentach. Zachowali dużo cierpliwości i spokoju – chwalił swoich zawodników po meczu z reprezentacji Polski trener Brazylijczyków, Renan dal Zotto. – W meczu przeciwko Polsce graliśmy dobrze i udowodniliśmy, że mamy bardzo dobrą grupę zawodników, którzy mogą wykonać ciężką pracę, kiedy zespół najbardziej tego potrzebuje – dodał kapitan canarinhos, Bruno Rezende.

Reprezentacja Brazylii pokonała w drugim dniu turnieju w Melbourne biało-czerwonych 3:1. – Ten mecz był dobrą okazją do tego, żeby inni zawodnicy otrzymali szansę gry. Sprawdzili się nawet w tych trudnych momentach. Zachowali dużo cierpliwości i spokoju. Zagrali dobry mecz, pokazali swoją dojrzałość i udało się nam wygrać w czterech setach. Bardzo cieszę się, że w końcówkach tak ważnych setów potrafiliśmy grać spokojnie i cierpliwie – mówił po meczu selekcjoner canarinhos, Renan dal Zotto.W zeszłym tygodniu mieliśmy trudny weekend i jesteśmy trochę zmęczeni. W tym tygodniu jesteśmy bardziej agresywni. Podczas turnieju w Melbourne staraliśmy się wrócić do naszej najlepszej formy. Muszę przyznać, że gramy tutaj znacznie lepiej. W meczu przeciwko Polsce graliśmy dobrze i udowodniliśmy, że mamy bardzo dobrą grupę zawodników, którzy mogą wykonać ciężką pracę, kiedy zespół najbardziej tego potrzebuje. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnego zwycięstwa. Teraz możemy koncentrować się na Final Six. Mamy nadzieję, że fazę interkontynentalną zakończymy zwycięstwem przeciwko Argentynie – przyznał Bruno Rezende, kapitan brazylijskiej drużyny.

To był dobry mecz. Polska jest bardzo silną drużyną. Zagrała w innym ustawieniu, niż byliśmy na to przygotowani, ale szybko odnaleźliśmy się w tych ustawieniach i dopasowaliśmy się do gry – mówił Eder Carbonera. Byliśmy źli po tym meczu, że nie graliśmy dobrze blokiem. Mimo to udało się nam obronić dużo piłek i wyprowadzić skuteczne kontrataki. Do tego utrzymaliśmy dobre przyjęcie. Gratulacje należą się całej drużynie za to zwycięstwo i to, że udało się nam awansować do Final Six. Teraz spokojnie możemy zagrać mecz z Argentyną – dodał środowy reprezentacji Brazylii.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved