Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Remis w meczu Skry z Czarnymi

Remis w meczu Skry z Czarnymi

Przerwa w rozgrywkach nie jest czasem wolnym dla plusligowych zespołów. Cerrad Czarni przyjechali do Bełchatowa na sparing, który zakończył się nietypowym siatkarskim wynikiem – remisem 2:2. W piątek drugi pojedynek obu drużyn.

Radomianie przyjechali do Bełchatowa w środowe popołudnie. W trakcie zajęć zespoły rozegrały cztery sety, a pojedynek zakończył się remisem 2:2. – To był bardzo pożyteczny wyjazd. Potrenowaliśmy z mocnym zespołem, a także rozegraliśmy cztery sety. Zaprezentowaliśmy się przyzwoicie. Skra grając pierwszą szóstką, którą obecnie mogła wystawić, wygrała obie partie. Potem to my nadawaliśmy ton grze. Wynik był sprawą drugorzędną. Liczyła się przede wszystkim możliwość przećwiczenia elementów gry, które mają dobrze funkcjonować w rozgrywkach ligowych – skomentował Robert Prygiel, drugi trener Cerradu Czarnych.

W obu zespołach brakuje kadrowiczów, którzy walczą o awans na igrzyska olimpijskie na turnieju w Berlinie. Skra zagrała bez Karola Kłosa, Andrzeja Wrony, Nicolasa Marechala i Srećko Lisinaca, a Czarni musieli radzić sobie bez Wojciecha Żalińskiego, Lukasa Kampy i Nevena Majstorovicia. W piątek 8 stycznia Cerrad Czarni podejmą Skrę w miejscowości Kuczki Kolonia koło Radomia. Początek spotkania o godz. 16.

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom 2:2

(25:22, 27:25, 23:25, 20:25)

źródło: inf. własna, sport.pl