Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Remis w spotkaniu Norwida z beniaminkiem

Remis w spotkaniu Norwida z beniaminkiem

Wynikiem 2:2 zakończył się drugi mecz pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa a MCKiS-em Jaworzno. W rozegranym dziesięć dni temu pierwszym meczu częstochowianie na wyjeździe pokonali beniaminka 3:2. W sobotę ze względu na kontuzje nominalnych przyjmujących z konieczności na tej pozycji zagrał Arkadiusz Żakieta.

Pewniej mecz rozpoczęli gospodarze, po czterech punktach z rzędu o czas poprosił trener Mariusz Łoziński (4:0). Po przerwie w siatkę wpadli częstochowianie, co dało pierwszy punkt przyjezdnym. Goście mieli problemy z przyjęciem, utrudniało im to wyprowadzenie akcji. W dalszej fazie kolejnych ataków nie kończył Łukasz Łapszyński, przez co dystans zaczął topnieć (9:6). Gra beniaminka stopniowo zaczynała się nakręcać. Przy zagrywkach Oskara Wojtaszkiewicza dystans stopniał, a po ataku z przechodzącej piłki Wiktora Macka o czas poprosił trener Hudziak (12:12). Raz za razem atakowali Rafał Pawlak i Tomasz Pizuński, a po bloku na Schamlewskim wynik odwrócił się na korzyść beniaminka (16:15). Mocne zagrywki i dobra gra środkowych pozwoliła MCKiS-owi zbudować prowadzenie. Mimo starań grającego na przyjęciu Arkadiusza Żakiety i pojedynczych akcji Pawła Stabrawy częstochowianie nie zdołali ponownie wyrównać.  As Pawlaka i autowy atak Stabrawy dały ostatnie punkty przyjezdnym.

Dwie mocne zagrywki Łukasza Łapszyńskiego otworzyły drugą odsłonę (2:0). Przez mnożące się własne błędy siatkarze beniaminka nie byli w stanie nawiązać walki (4:7). Spokojniej grę prowadził Bartosz Zrajkowski. Chociaż również Norwidowi zdarzały się pomyłki, dystans utrzymywał się. Rywale jednak nie odpuszczali, atak opierał się na grze Pawlaka i Pizuńskiego. Po skutecznym bloku beniaminka grę przerwał trener Norwida (21:22). Po interwencji szkoleniowca częstochowianie wrócili do skutecznej gry. Efektowny atak przez środek Wiktora Rajsnera dał serię piłek setowych gospodarzom (24:22). Chociaż po ataku Mateusza Pietrasa przyjezdni przedłużyli jeszcze grę, zagranie Stabrawy z lewego skrzydła zakończyło seta.

Od początku trzeciej partii trener Łoziński postawił na zmieników. Beniaminek szybko wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, skutecznie atakował Jakub Grzegolec (10:8). Dopiero po pojedynczym bloku Żakiety na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Seria trwała, po ataku z przechodzącej piłki Stabrawy o czas poprosił trener Łoziński (13:10). Problemy ze skończeniem ataku zaczął mieć Grzegolec. Dystans rósł. Dopiero z czasem za sprawą coraz pewniejszych zagrań Mateusza Pietrasa różnica punktowa zaczęła maleć (16:18). W szeregach Norwida zaczęły pojawiać się błędy. Po asie Mariusza Magnuszewskiego dystans stopniał do zaledwie jednego oczka (20:21). Wtedy do gry wrócili częstochowianie. Seria celnych zagrywek Łukasza Usowicza przerwana została dopiero przez kiwkę Grzegolca (24:21). Ostatni punkt w tej odsłonie Norwid zdobył po zagraniu Mariusza Schamlewskiego.

Czwarty set pewniej otworzyli goście, wychodząc na prowadzenie 5:3. Nie brakowało przedłużonych akcji, kilkupunktowy dystans utrzymywał się. Blok na zagraniu z sytuacyjnej piłki Żakiety skłonił trenera Hudziaka do wzięcia czasu (6:10). Na siatce raz za razem ataki kończył Jakub Grzegolec. Po drugiej stronie siatki problemy ze skutecznością miał Paweł Stabrawa, różnica szybko wzrosła do siedmiu oczek (9:16). W dalszej fazie seta asa dołożył jeszcze Mateusz Pietras (18:12). Po serii celnych zagrywek Kamila Dębskiego beniaminek pewnie zmierzał do zwycięstwa w czwartej partii (20:13). Dwie kończące akcje padły łupem MCKiS-u po ataku przez środek Bartosza Schmidta i asie Grzegolca.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MCKiS Jaworzno 2:2
(22:25, 25:23, 25:21, 19:25)

Norwid: Żakieta, Stabrawa, Łapszyński, Schamlewski, Rajsner, Zrajkowski, Dembiec (libero) oraz Usowicz, Kraś, Druzgała (libero) i Modzelewski
MCKiS: Pawlak, Dębski, Macek, Pizuński, Wojtaszkiewicz, Schmidt, Zieliński (libero) oraz Magnuszewski, Pietras, Grzegolec, Żeliński i Bartecki